WYSTAWA

start 30.09.2021 16:00

Powiatowe Centrum Kultury

koniec 30.09.2021 18:00

Lokalizacja: OPATÓW, Plac Obrońców Pokoju 18

Powiatowe Centrum Kultury w Opatowie realizuje zadanie pn. Tworzenie wystawy stałej „Wielka historia w małym mieście” – zadanie realizowane w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wystawę „Wielka historia w małym mieście” będzie można podziwiać już od 30 września bieżącego roku w Podziemnej Trasie Turystycznej w Opatowie. Na ten cel przeznaczono dwa pomieszczenia dawnych piwnic kupieckich, których nowa aranżacja prezentuje dwa fakty mające niebagatelny wpływ na miasto Opatów, kształtujących jego wizerunek i tożsamość. To fakt fundowania przez Henryka Sandomierskiego Kolegiaty romańskiej, a według Długosza Pierwszej Komandorii Templariuszy na ziemiach polskich, kościoła o charakterze obronnym w pobliskim Ptkanowie, oraz ich wpływu na Opatów i okolice. Historycznie wielkie znaczenie dla miasta miało również powstanie styczniowe ze stoczoną w Opatowie największą bitwą kończącą powstanie. Całość jest objęta wspólnym scenariuszem oraz wspólną aranżacją.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.