Koncert grupy Andrzej Kowalski Quartet

start 23.02.2020 19:00
koniec 23.02.2020 22:00

Lokalizacja: Sandomierz

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert grupy Andrzej Kowalski Quartet, nominowanej do Fryderyka 2020 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku-Jazz za album „Abstrakt”!

Koncert odbędzie się w niedzielę, 23 lutego 2020 roku o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem.

BILET: 25 zł (przedsprzedaż) lub 30 zł (w dniu koncertu)*
*Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20, tel. 15 6446105, email: [email protected]) oraz (w miarę dostępności) bezpośrednio przed koncertem.

*** 

Andrzej Kowalski Quartet to zespół złożony z muzyków studiujących na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.

Zespół wykonuje przede wszystkim oryginalne kompozycje lidera będące wypadkową jego muzycznych fascynacji. Choć utwory są osadzone w stylistyce jazzowej, słychać w nich elementy innych gatunków takich jak muzyka klasyczna, muzyka elektroniczna, minimalizm czy rock.

W roku 2019 zespół został laureatem programu “Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, w związku z czym 15 czerwca 2019 ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana “Abstrakt”. Koncert premierowy albumu odbył się  na festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.

Andrzej Kowalski Quartet został nominowany za swój debiut do nagrody Fryderyk 2020. 

Oprócz tego zespół ma na swoim koncie Grand Prix XXI Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS na 55 Santander Jazz nad Odrą. Drugi, tym razem koncertowy album zespołu pt.: “Live at Radio Katowice” został wydany przez Polskie Radio i dołączony do Jazz Forum. 

Zespół koncertował między innymi na festiwalach:
Warsaw Summer Jazz Days 2019
Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa 2019
Santander Jazz nad Odrą Festival 2019
Dobro Jazz 2018 w Tulcea w Rumunii (koncert wieńczący trasę po Rumunii obejmującą występy w takich miastach jak Bukareszt, czy Buzau)
Art Jazz 2018 na Ukrainie w miastach Łuck i Równe (koncert transmitowany przez ukraińską telewizję)
Koncert w ramach cyklu JazZamek w CK Zamek Poznaniu w październiku 2019
Zespół zagrał również koncert Live in Radio Katowice 2019

Skład zespołu:
Andrzej Kowalski - gitara, syntezatory, kompozycje
Robert Wypasek - saksofon, syntezatory
Jan Wierzbicki - kontrabas, gitara basowa
Stefan Raczkowski – perkusja

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.