Mike Greene Band zagra w Sandomierzu

start 20.11.2019 19:00
koniec 20.11.2019 23:00

Lokalizacja: Sandomierz

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza fanów bluesa na wyjątkowe muzyczne spotkanie.

W środę, 20 listopada 2019 roku Mike Greene rozpocznie tournée po Polsce, a pierwszym miejscem trasy będzie Sandomierz. 

W Lapidarium pod Ratuszem o godz. 19.00 Nowojorczyk wystąpi wraz z Davidem Price'm i Przemkiem Ciochem.

Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży, do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20), tel. 15 644 61 05, e-mail: [email protected] oraz bezpośrednio przed koncertem w cenie 30 zł.
 
Mike Greene - autor piosenek, gra na gitarze, mandolinie, banjo oraz akordeonie. Urodził się w Nowym Jorku na Brooklinie. Jako młody chłopak wsłuchiwał się w dźwięki harlemowskich rozgłośni radiowych. Do dzisiaj w jego pamięci tkwi wspomnienie matki grającej St. Luis Blues na pianinie. Blues zainspirował go do tego stopnia, że postanowił nauczyć się grać na gitarze. Do 1970 roku grywał z różnymi zespołami w Stanach, potem wyemigrował do Europy gdzie zaczęła się prawdziwa kariera muzyczna. We Francji założył zespół Dirty Grits, z którym dał tylko 1993 roku aż 150 koncertów. Potem przyszedł czas na zespół Bulldog Gravy, z dość nowatorskim podejściem do bluesa. Od 2004 do 2007 formacja występowała w całej Europie, między innymi również w Polsce na festiwalu Toruń Blues Meeting. Ale Polskie koneksje Mika na tym się nie kończą, we Francji współpracuje z Tomaszem Dziano tworząc zespół The Imigrants, a w Polsce koncertował między innymi z Leszkiem Cichońskim i Łukaszem Wiśniewskim.

W tym roku zagra ponownie w Polsce w składzie:
Mike Greene – gitara, śpiew
David Price – bas
Przemek Cioch - perkusja

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.