ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

„Szopki bożonarodzeniowe różnych kultur"

start 06.12.2018 10:00
koniec 31.01.2019 22:00

Lokalizacja: Sandomierz

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, dr Dominik Kacper Płaza zaprasza na wernisaż wystawy „Szopki bożonarodzeniowe różnych kultur”, który odbędzie się w czwartek 6 grudnia 2018 roku o godz. 10.00 w siedzibie Muzeum Okręgowego – Zamku Królewskim w Sandomierzu.

„Szopki bożonarodzeniowe różnych kultur” to wystawa współorganizowana przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Ekspozycja składa się z 78 szopek, będących częścią okazałej kolekcji należącej do zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, będącej niegdyś własnością małżeństwa artystów Martina i Teresy Bickel ze szwajcarskiego Wildhaus.

Szopki pochodzą z wielu krajów europejskich, afrykańskich, azjatyckich, z Ameryki Północnej i Południowej. Bogactwo i różnorodność użytych materiałów, motywów kompozycyjnych szopek, w tym przedstawień ludzi i zwierząt stanowi odzwierciedlenie tradycji kulturowych ich wytwórców, skupionych wokół historii i miejsca narodzin Jezusa Chrystusa.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.