" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
EDUKACJA:

szkoły ponadpodstawowe

Reklama
Pokazy „Samochodówki” na rodzinnym festynie zaproszeniem do CKZIU
Pokazy „Samochodówki” na rodzinnym festynie zaproszeniem do CKZIU

W maju maturzyści mierzą się z egzaminem dojrzałości, natomiast ósmoklasiści stoją przed wyborem szkoły średniej. Na nietypowy sposób promocji zdecydowały się władze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczniowie tej placówki wzięli udział w pikniku z okazji święta rodziny i rodzicielstwa zastępczego.

18.05.2022 13:35    2
„Bronek” rozpoczyna współpracę z Politechniką Świętokrzyską
„Bronek” rozpoczyna współpracę z Politechniką Świętokrzyską

Podpisanie porozumienia pomiędzy Politechniką Świętokrzyską a Liceum Ogólnokształcącym nr III im. Władysława Broniewskiego odbyło się 11 maja 2022 roku.

11.05.2022 10:26    1
Trzeci dzień maturalnych zmagań. Dziś język angielski
Trzeci dzień maturalnych zmagań. Dziś język angielski

Po języku polskim i matematyce przyszedł czas na egzamin z języka obcego. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego jest jednym z obowiązkowych na maturze. Uczniowie od lat najczęściej wybierają język angielski.

06.05.2022 10:30
ZDZ ma już 75 lat
ZDZ ma już 75 lat

W Ostrowcu Świętokrzyskim zainaugurowano obchody 75-lecia istnienia i 30-lecia kształcenia Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

04.05.2022 12:35
Rozpoczęła się matura 2022
Rozpoczęła się matura 2022

Dziś maturzyści mierzą się z językiem polskim na poziomie podstawowym. Zdający ma 170 minut na rozwiązanie zadań. Przedmiot jest obowiązkowy. Aby go zdać, trzeba uzyskać minimum 30%. O godz. 9:00 w całym kraju do egzaminu przystąpiło blisko 290 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Drugi dzień to matura z matematyki, a w piątek z języka angielskiego.

04.05.2022 09:44
Co tam w szkole?
Co tam w szkole?
29.04.2022 14:04    1    1
Trzecioklasiści opuścili mury szkoły
Trzecioklasiści opuścili mury szkoły

W piątek, 29 kwietnia, w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się pożegnanie klas trzecich. Uczniowie odebrali świadectwa i dyplomy, a za kilka dni sprawdzą swoją wiedzę na egzaminie maturalnym.

29.04.2022 11:14    2
Uczniowie ZDZ-u złożyli ślubowanie
Uczniowie ZDZ-u złożyli ślubowanie

W czwartek, 28 kwietnia, na ostrowieckim rynku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Niepublicznego Technikum im. Tadeusza Kościuszki.

28.04.2022 15:27    2
Logistyka w plastycznym wydaniu
Logistyka w plastycznym wydaniu

Co to znaczy, że logistyka jest wokół nas? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

22.04.2022 14:32
Jak zmieniała się moda na przestrzeni lat?
Jak zmieniała się moda na przestrzeni lat?

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim kojarzone jest z samochodami i mechaniką. Ostrowczanie tę szkołę znają jako popularną „Samochodówkę” i mogłoby się wydawać, że chodzą do niej panowie. Nic bardziej mylnego, bo od lat szkoła uczy również fryzjerów i fryzjerki.

06.04.2022 13:16
pochmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.Treść komentarza: Super! Gratulacje, szpital piekny, dyrektor musi zadbac o kadrę i przyjmować duzą ilosć specjalistów, dawać szansę młodym aby wracali do Ostrowca bo perspektywy są tylko zachęty nie ma ze strony władz i opinii ludzi niestety. Chętnie bym wrocila po latach do Ostrowca mając 15 letnie doswiadczenie kliniczne ale ludzie i ich wrzucanie wszystkich do worka nie zachęca. Mam nadzieje, ze sie to zmieniŹródło komentarza: Śmigłowce już lądują na dachu ostrowieckiego szpitalaAutor komentarza: MonikaTreść komentarza: Super przedszkole polecamŹródło komentarza: „Smyki” biorą udział w międzynarodowym programie dwujęzycznościAutor komentarza: Antoni FlorczakTreść komentarza: Dziękuję za zaproszenie. Macie Browar i to pelen kultury. Gratulacje i trochę zazdroszczę.Źródło komentarza: Fotograficzne pocztówki z GalicjiAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pani konserwator jakoś nie pała radością a to przecież awans zawodowy. Chyba wina fotografa.Źródło komentarza: Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominacjęAutor komentarza: kodoTreść komentarza: I wtedy to mogą być też takie rzeczy ....Czy jednak lista pozycji jest mocno ograniczona? Gdzie mogę ją znaleźć?Źródło komentarza: Można wnioskować o doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Jak dla mnie to dobra wiadomość im więcej programu tym więcej osób skorzysta z niego i wymienią stare piece na ekologiczne kotły . Same plus . Będzie więcej czyste powietrza dla wszystkich https://www.czystepowietrze.eu/pomoc-w-wypelnianiu-wnioskowŹródło komentarza: WFOŚiGW | 20 tysięcy umów na „Czyste Powietrze”
Reklama