Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

KULTURA

Czy czytanie powieści to strata czasu?
Czy czytanie powieści to strata czasu?

Dyskusją o czytelnictwie w ostrowieckiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej włączono się w tegoroczną akcję Noc Bibliotek, która odbyła się w sobotę, 1 października.

04.10.2022 15:26
Dla takich ludzi warto pisać
Dla takich ludzi warto pisać

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu oraz Towarzystwo Naukowe Sandomierskie zapraszają do udziału w spotkaniu literackim pt. „Dla takich ludzi warto pisać - sandomierska korespondencja Edwarda Stachury do Zofii Bażant”, organizowanego w 85. rocznicę urodzin pisarza.

03.10.2022 08:35
Reklama
Reklama
„Odkrywamy świat” w bibliotece
„Odkrywamy świat” w bibliotece
22.09.2022 13:17
Czy kultura i sztuka odgrywają rolę w edukacji młodego pokolenia?
Czy kultura i sztuka odgrywają rolę w edukacji młodego pokolenia?

W piątek, 16 września, w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się konferencja pod hasłem „Rola kultury i sztuki w edukacji młodego pokolenia”.

16.09.2022 15:40    4
Książka na weekend odc. 68
Książka na weekend odc. 68
02.09.2022 12:21
Reklama
Poczuli się jak na deskach teatru dzięki musicalowym warsztatom
Poczuli się jak na deskach teatru dzięki musicalowym warsztatom

Przez trzy dni w Studiu Piosenki „Metro” w Ostrowcu Świętokrzyskim trwały warsztaty musicalowe pod okiem artystki Teatru Studia Buffo - Marioli Napieralskiej.

02.09.2022 11:02
Polacy na frontach II wojny światowej
Polacy na frontach II wojny światowej

Wystawę o działalności polskich żołnierzy w różnych zakątkach świata można oglądać w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach. Przy ul. Warszawskiej 5 dostępna jest ekspozycja pod tytułem »First to fight«. Polacy na frontach II wojny światowej”. Na planszach omawiane są między innymi takie tematy jak bitwa o Anglię, walki w Tobruku czy obecność naszych żołnierzy na Bliskim Wschodzie.

01.09.2022 08:00
Książka na weekend odc. 65
Książka na weekend odc. 65
12.08.2022 15:05    3
Piotr urzeczywistnił marzenie senne ojca
Piotr urzeczywistnił marzenie senne ojca

W sobotę, 23 lipca w Rżuchowie (gmina Sadowie), na terenie należącym do właścicieli Domu Spokojnej Książki - państwa Moniki i Piotra Kogut, odsłonięto wyjątkowy, jedyny na świecie, Pomnik Książki zrobiony z książek.

25.07.2022 11:18    2
Jazzowa uczta w Kunowie
Jazzowa uczta w Kunowie

W czwartek, 21 lipca, w Kunowie odbył się III Festiwal im. Gustawa Kowalskiego. Przed publicznością wystąpił zespół Heavy Metal Sextet.

22.07.2022 16:15
KOMENTARZE
Autor komentarza: whiskasTreść komentarza: "Wróbel i kot" Czarny kot Psot wlazł na wysoki płot Wolno przechadza się po żerdzi "Ale nudy" - stanowczo stwierdził Grzbiet wygina i o żerdź ostrzy pazury "Miaaał! Widzę wszystko z tej góry. Ale nic ciekawego nie widzę. O! Tam mała mysz! Ale myszy nie łapię, Bo się ich brzydzę." Na gałęzi wróbel ćwierka i ćwierka Kot Psot spogląda na wróbelka A wróbel na to: " - Co tak nerwowo kocie łazisz po płocie? - Ja chcę się wróblu w coś pobawić. - odparł kot - Ćwir! Ćwir! Ty kocie chcesz się pobawić? A może chcesz coś zjeść? No to uciekam. Cześć! - Zaczekaj wróblu! Nie uciekaj! Ja Ciebie nie zjem. Przyrzekam! - Oj! Kłamiesz kocie Psocie. Ja odlatuję, bo zbyt nerwowo łazisz po tym płocie. - Miaaał! Ja tylko na zabawę ochotę żem miał."Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: GuruTreść komentarza: To ze osm go sprzedaje to skandal stulecia..jak oni reprezentują mieszkancowŹródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: A zdjęcie reklamujące dni muzyki z ostatniego koncertu na Piaskach. Muzyczne Wieczory mają jednak swój styl i poziom. Trzeba uczyć się od najlepszych. Dobry macie wzór.Źródło komentarza: Przed nami weekend dla melomanówAutor komentarza: Kot "Stalin."Treść komentarza: Za to mamy pomnik Wojtyły na Kościelnej.Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: dsgdfgTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7149479Źródło komentarza: Za nami DNI OSTROWCA 2022Autor komentarza: ...___Treść komentarza: Panie Prezesie daj pan spokój! NaprawdęŹródło komentarza: Kłopoty mieszkańców z parkingiemAutor komentarza: KapecTreść komentarza: Wszystkie miasta mają jakiś pomnik. My mamy naszego miga.mam 43 lata i jest dla mnie sentymentalny bo przypomina mi moje dzieciństwo. Najlepiej zagrajcie ten ostrowiec i posadźcie ziemniaki bo dotego nasze władze zmierzaŹródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: ...---...---Treść komentarza: Cha,Cha...... Teatrzyk na 6 :) Dajcie spokój. Przeproście I Spadajcie !Źródło komentarza: Będzie duża obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama