" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Kultura:

MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wracają Ostrowieckie Spotkania Szantowe
Wracają Ostrowieckie Spotkania Szantowe

W sobotę, 21 maja, w Amfiteatrze w Parku Miejskim odbędą się Ostrowieckie Spotkania Szantowe. Wystąpią zespoły: „North Cape” i „Pod Wiatr”.

19.05.2022 19:29    3
Nocne zwiedzanie Browaru Saskich
Nocne zwiedzanie Browaru Saskich

Niecodzienną ofertę na Noc Muzeów przygotowali pracownicy instytucji funkcjonujących w Ostrowieckim Browarze Kultury. Od godziny 20.00 chętni mogli nie tylko zwiedzić na co dzień niedostępne miejsca biblioteki czy zakamarki MCK-u, ale również wziąć udział warsztatach z „Panem od plastyki”.

14.05.2022 22:41    6
Uczestnicy ukraińskiego „Mam talent” zagrali przed ostrowiecką publicznością
Uczestnicy ukraińskiego „Mam talent” zagrali przed ostrowiecką publicznością

We wtorek, 10 maja, w Ostrowieckim Browarze Kultury odbył się koncert „Dzieci o pokój w Ukrainie”. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Ukrainy, w tym zespół „Contra BASS”.

10.05.2022 18:49
Dzikie historie w Miejskim Centrum Kultury
Dzikie historie w Miejskim Centrum Kultury

„Salonowe zwierzaki - dzikie historie” to tytuł wyjątkowej wystawy przygotowanej przez osoby uczęszczające do Pracowni Rzeźby i Ceramiki oraz Sekcji Plastycznej Miejskiego centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

09.05.2022 10:30    1
Fotograficzne pocztówki z Galicji
Fotograficzne pocztówki z Galicji

W piątek (6 maja 2022 r.) w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się wernisaż wystawy „Pocztówki z Galicji” ze zbiorów Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim. Autorem zdjęć jest Władysław Bogacki (ur. 1886 r., zm. w 1975 r.), jeden z najwybitniejszych polskich fotografików okresu międzywojennego. Bogacki był przedstawicielem polskiej fotografii piktorialnej, był autorem wielu wystaw zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

06.05.2022 20:36    1    5
Natalia Przybysz wystąpi w Ostrowcu
Natalia Przybysz wystąpi w Ostrowcu

Na 9 maja w Ostrowieckim Browarze Kultury zaplanowano koncert Natalii Przybysz.

06.05.2022 09:23    2
„Pocztówki z Galicji” w Galerii Fotografii MCK
„Pocztówki z Galicji” w Galerii Fotografii MCK

6 maja we wnętrzach Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się wernisaż pt.: „Władysław Bogacki - Pocztówki z Galicji 1920-1039”.

03.05.2022 15:54
„Eko Ostrowiec Art & Fashion Days” od 6 maja
„Eko Ostrowiec Art & Fashion Days” od 6 maja

Dyrektorzy dwóch instytucji kultury działających w Ostrowieckim Browarze Kultury przedstawili harmonogram pierwszego festiwalu „Eko Ostrowiec Art & Fashion Days”.

29.04.2022 12:55    1
Rozmowa z Jackiem Kowalczykiem
Rozmowa z Jackiem Kowalczykiem
21.04.2022 12:04    2
Twórz sztukę, nie wojnę. Apel i życzenia ludzi kultury
Twórz sztukę, nie wojnę. Apel i życzenia ludzi kultury

Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury w środę ustawiono jajo, symbol polskich świąt wielkanocnych, które młodzież z ostrowieckich szkół i przedszkolaki pomalowali, tworząc pisankę. Na instytucji pojawił się bardzo wymowny napis: Make Art Not War.

13.04.2022 13:54
pochmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.Treść komentarza: Super! Gratulacje, szpital piekny, dyrektor musi zadbac o kadrę i przyjmować duzą ilosć specjalistów, dawać szansę młodym aby wracali do Ostrowca bo perspektywy są tylko zachęty nie ma ze strony władz i opinii ludzi niestety. Chętnie bym wrocila po latach do Ostrowca mając 15 letnie doswiadczenie kliniczne ale ludzie i ich wrzucanie wszystkich do worka nie zachęca. Mam nadzieje, ze sie to zmieniŹródło komentarza: Śmigłowce już lądują na dachu ostrowieckiego szpitalaAutor komentarza: MonikaTreść komentarza: Super przedszkole polecamŹródło komentarza: „Smyki” biorą udział w międzynarodowym programie dwujęzycznościAutor komentarza: Antoni FlorczakTreść komentarza: Dziękuję za zaproszenie. Macie Browar i to pelen kultury. Gratulacje i trochę zazdroszczę.Źródło komentarza: Fotograficzne pocztówki z GalicjiAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pani konserwator jakoś nie pała radością a to przecież awans zawodowy. Chyba wina fotografa.Źródło komentarza: Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominacjęAutor komentarza: kodoTreść komentarza: I wtedy to mogą być też takie rzeczy ....Czy jednak lista pozycji jest mocno ograniczona? Gdzie mogę ją znaleźć?Źródło komentarza: Można wnioskować o doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Jak dla mnie to dobra wiadomość im więcej programu tym więcej osób skorzysta z niego i wymienią stare piece na ekologiczne kotły . Same plus . Będzie więcej czyste powietrza dla wszystkich https://www.czystepowietrze.eu/pomoc-w-wypelnianiu-wnioskowŹródło komentarza: WFOŚiGW | 20 tysięcy umów na „Czyste Powietrze”
Reklama