Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Na co uważać podczas poszukiwań pracy wakacyjnej?

Okres wakacyjny to doskonały czas na zarobienie kilku groszy, które możemy przeznaczyć na studia bądź drobne wydatki. Niemniej, to również czas oszustów i łatwo znalezionych pracowników. Podczas poszukiwań pracy sezonowej w wakacje powinniśmy być czujni i uważać, gdyż pracodawcy posuwają się często do naprawdę niemiłych zagrań.
  • 23.09.2019 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Na co uważać podczas poszukiwań pracy wakacyjnej?

Brak umowy na piśmie

Większość prac sezonowych i wakacyjnych opartych jest o umowę śmieciową. Powinniśmy uważać na sytuację, w której potencjalny pracodawca proponuje nam wykonywania pracy bez jakiejkolwiek umowy. Wówczas możemy z całą pewnością stwierdzić, iż trafiliśmy na oszusta, który chce, abyśmy pracowali u niego na czarno. Niezależnie od charakteru naszej pracy i obowiązków wykonywanych na danym stanowisku powinniśmy żądać umowy.

 

Praca w złych lub szkodliwych warunkach

Wiele prac wakacyjnych, zwłaszcza tych fizycznych, może odbywać się w tragicznych warunkach. Ma to związek z faktem, iż obowiązki wykonywane są przeważnie na wolnym powietrzu, podczas upałów i letnich burz. Ponadto, zakres obowiązków jest tak niewielki, iż większość pracodawców nie przykłada wagi do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Szczególnie powinniśmy uważać na wakacyjne prace za granicą, gdzie we znaki może dać się nie tylko specyficzny i nieznany klimat, ale również bariery komunikacyjne czy kulturowe.

 

Zbyt duży lub niekonkretny zakres obowiązków

Podczas poszukiwań pracy wakacyjnej za sprawą portali ogłoszeniowych pokroju Pracuj.pl możemy spotkać się z ofertami, w których już sama budowa oferty pracy budzi zastrzeżenia. Konkretnie zakres obowiązków, który jak na pracę wakacyjną może być naprawdę ogromny lub całkowicie nieznany. Powinniśmy się wystrzegać prac, w których obowiązki są zbyt szerokie bądź nieokreślone wcale.

--- Artykuł sponsorowany ---


KOMENTARZE
Autor komentarza: whiskasTreść komentarza: "Wróbel i kot" Czarny kot Psot wlazł na wysoki płot Wolno przechadza się po żerdzi "Ale nudy" - stanowczo stwierdził Grzbiet wygina i o żerdź ostrzy pazury "Miaaał! Widzę wszystko z tej góry. Ale nic ciekawego nie widzę. O! Tam mała mysz! Ale myszy nie łapię, Bo się ich brzydzę." Na gałęzi wróbel ćwierka i ćwierka Kot Psot spogląda na wróbelka A wróbel na to: " - Co tak nerwowo kocie łazisz po płocie? - Ja chcę się wróblu w coś pobawić. - odparł kot - Ćwir! Ćwir! Ty kocie chcesz się pobawić? A może chcesz coś zjeść? No to uciekam. Cześć! - Zaczekaj wróblu! Nie uciekaj! Ja Ciebie nie zjem. Przyrzekam! - Oj! Kłamiesz kocie Psocie. Ja odlatuję, bo zbyt nerwowo łazisz po tym płocie. - Miaaał! Ja tylko na zabawę ochotę żem miał."Data dodania komentarza: 06.10.2022, 00:23Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: GuruTreść komentarza: To ze osm go sprzedaje to skandal stulecia..jak oni reprezentują mieszkancowData dodania komentarza: 05.10.2022, 22:33Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: A zdjęcie reklamujące dni muzyki z ostatniego koncertu na Piaskach. Muzyczne Wieczory mają jednak swój styl i poziom. Trzeba uczyć się od najlepszych. Dobry macie wzór.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 22:24Źródło komentarza: Przed nami weekend dla melomanówAutor komentarza: Kot "Stalin."Treść komentarza: Za to mamy pomnik Wojtyły na Kościelnej.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 19:11Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: dsgdfgTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7149479Data dodania komentarza: 05.10.2022, 18:19Źródło komentarza: Za nami DNI OSTROWCA 2022Autor komentarza: ...___Treść komentarza: Panie Prezesie daj pan spokój! NaprawdęData dodania komentarza: 05.10.2022, 17:53Źródło komentarza: Kłopoty mieszkańców z parkingiem