Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Wykorzystaj moc mowy ciała na rozmowie w sprawie pracy

Komunikacja niewerbalna, czyli tzw. mowa ciała, to niezwykle ważny element komunikacji międzyludzkiej. Twoje ciało wysyła sygnały, które odbiera rozmówca jeszcze zanim cokolwiek powiesz. W czasie rozmowy kwalifikacyjnej jesteś oceniany pod wieloma względami, dlatego warto ,abyś miał świadomość, jak dużą moc ma mowa ciała.
  • 21.09.2019 19:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Wykorzystaj moc mowy ciała na rozmowie w sprawie pracy

Podkreśl pewność siebie

Twoja postawa powinna wyrażać otwartość i pewność siebie. Już w momencie otwierania drzwi do pomieszczenia, w którym będzie odbywać się rozmowa, masz okazję podkreślić te cechy. Wejdź zdecydowanie, przywitaj się i przedstaw kim jesteś i w jakiej sprawie przychodzisz. Jeżeli rekruter na powitanie poda Ci dłoń, uściśnij ją zdecydowanie. Odczucie towarzyszące tego rodzaju fizycznemu kontaktowi z rozmówcą wpływa na pierwsze wrażenie o Tobie. Mocne ściśnięcie palców lub podanie wiotkiej dłoni są dość nieprzyjemne, dlatego możesz poćwiczyć podawanie ręki wcześniej ze znajomym.

Panuj nad objawami stresu

Rozmowa w sprawie pracy wiąże się z dużym stresem. Jeżeli w ogłoszeniu na Pracuj.pl była mowa o odporności na stres i pracy pod presją czasu, możesz być pewny, że osoba prowadząca rozmowę kwalifikacyjną będzie bacznie zwracać uwagę na to, jak radzisz sobie ze zdenerwowaniem. Najlepszym rozwiązaniem jest trzymać ręce na stole, bo świadczy to otwartości i szczerych intencjach kandydata. Jeżeli obawiasz się, że dłonie będą Ci drżeć z nadmiaru emocji, lepiej połóż je na kolanach i zaciśnij kciuki. Stopy postaw stabilnie na podłodze. Panuj nad poruszaniem kolanami i szuraniem butami, bo czynności te zdradzają zdenerwowanie i uczucie dyskomfortu.

Gestykulacja w czasie rozmowy

Jeżeli masz tendencję do nadmiernej gestykulacji w czasie wypowiedzi, popracuj nad nią przed rozmową kwalifikacyjną. Przesadne gesty wykonywane rękoma nie wyglądają elegancko. W czasie gestykulowania staraj się trzymać ręce blisko tułowia i unikaj nienaturalnych ruchów. Pamiętaj, by nie krzyżować rąk na klatce piersiowej, bo oznacza to zamknięcie się na rozmówcę.

--- Artykuł sponsorowany ---


KOMENTARZE
Autor komentarza: whiskasTreść komentarza: "Wróbel i kot" Czarny kot Psot wlazł na wysoki płot Wolno przechadza się po żerdzi "Ale nudy" - stanowczo stwierdził Grzbiet wygina i o żerdź ostrzy pazury "Miaaał! Widzę wszystko z tej góry. Ale nic ciekawego nie widzę. O! Tam mała mysz! Ale myszy nie łapię, Bo się ich brzydzę." Na gałęzi wróbel ćwierka i ćwierka Kot Psot spogląda na wróbelka A wróbel na to: " - Co tak nerwowo kocie łazisz po płocie? - Ja chcę się wróblu w coś pobawić. - odparł kot - Ćwir! Ćwir! Ty kocie chcesz się pobawić? A może chcesz coś zjeść? No to uciekam. Cześć! - Zaczekaj wróblu! Nie uciekaj! Ja Ciebie nie zjem. Przyrzekam! - Oj! Kłamiesz kocie Psocie. Ja odlatuję, bo zbyt nerwowo łazisz po tym płocie. - Miaaał! Ja tylko na zabawę ochotę żem miał."Data dodania komentarza: 06.10.2022, 00:23Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: GuruTreść komentarza: To ze osm go sprzedaje to skandal stulecia..jak oni reprezentują mieszkancowData dodania komentarza: 05.10.2022, 22:33Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: A zdjęcie reklamujące dni muzyki z ostatniego koncertu na Piaskach. Muzyczne Wieczory mają jednak swój styl i poziom. Trzeba uczyć się od najlepszych. Dobry macie wzór.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 22:24Źródło komentarza: Przed nami weekend dla melomanówAutor komentarza: Kot "Stalin."Treść komentarza: Za to mamy pomnik Wojtyły na Kościelnej.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 19:11Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: dsgdfgTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7149479Data dodania komentarza: 05.10.2022, 18:19Źródło komentarza: Za nami DNI OSTROWCA 2022Autor komentarza: ...___Treść komentarza: Panie Prezesie daj pan spokój! NaprawdęData dodania komentarza: 05.10.2022, 17:53Źródło komentarza: Kłopoty mieszkańców z parkingiem