Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Windykacja 4.0 – nowości w branży windykacyjnej

Sektor firm windykacyjnych jest jednym z tych, które wdrażają i rozwijają u siebie nowe technologie. Są one oparte między innymi na działaniu sztucznej inteligencji, wykorzystywanej coraz chętniej na platformach internetowych. Taka jest właśnie windykacja 4.0. To nowoczesny i zautomatyzowany proces, pozwalający obsługiwać wierzycieli i dłużników.
  • 14.07.2022 08:45
  • Autor: Grupa Tipmedia
Windykacja 4.0 – nowości w branży windykacyjnej

Potrzeba zmian czyli windykacja 4.0

Większość z nas na co dzień korzysta z Internetu. Dzięki niemu załatwiamy sprawy urzędowe, kontaktujemy się z różnymi instytucjami czy dokonujemy transakcji gotówkowych. Z usług tych korzystamy bez względu na nasz zawód czy zasobność portfela. Oczekujemy też, że wszelkie platformy umożliwiające te działania będą proste i intuicyjne.

Nowoczesne technologie pojawiają się w coraz większej liczbie branż. Dotyczy to także firm windykacyjnych, które dostosowują się do potrzeb rynku i klientów, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Nowe technologie oznaczają jednak nie tylko wygodę dla klienta, ale także sprawniejsze działanie firm odzyskujących długi. Odpowiedzią na te potrzeby jest windykacja 4.0.

Nowoczesny rynek windykacyjny

Zapotrzebowanie na nowoczesne usługi jest widoczne wśród osób, które na co dzień borykają się ze spłatą długów. Potrzebują one nowoczesnych rozwiązań, które ułatwią im kontakt z wierzycielami, uproszczą procedurę spłaty zobowiązania, pozwolą przejąć nad nim kontrolę a jednocześnie dostarczą cennych informacji. Oraz pozwolą zachować pewną dozę dyskrecji.

Epoka osobistego stawiennictwa ustępuje coraz częściej miejsca kontaktowi internetowemu – tam, gdzie jest to możliwe. Większość spraw załatwiamy przez Internet, bez wychodzenia z domu. I tak właśnie działa nowoczesna windykacja 4.0. Jest prosta i wygodna, bezpieczna oraz pozwalająca działać klientowi samodzielnie. To odpowiedź na potrzeby obecnych czasów.

Co otrzymamy w ramach windykacji 4.0?

Windykacja 4.0, którą wdrożyła u siebie firma KRUK, to przede wszystkim przejrzysta platforma internetowa, pozwalająca zarządzać swoim zadłużeniem. To także wirtualny asystent na platformie, system powiadomień czy też możliwość podpisywania dokumentów online. Korzystający z platformy klienci otrzymują więc nowoczesną formę komunikacji i wsparcia w swojej sprawie.

Nowoczesna windykacja to także szybki i bardzo sprawny sposób na zdobywanie niezbędnych informacji oraz kontrolowanie aktualnej sytuacji związanej z zadłużeniem. Każdy klient, korzystający z platformy, wie wszystko na temat swoich wpłat, kwoty do uregulowania i terminach płatności. I to wszystko bez wychodzenia z domu.

Boty obsługujące klientów

Do tej pory przyzwyczajeni byliśmy do rozmów z „żywymi osobami”. Niejednokrotnie dzwoniąc do firmy czy instytucji czekaliśmy w nieskończoność na połączenie z konsultantem. Dzięki botowi problem ten ulega rozwiązaniu. Dlaczego? Może on być dostępny przez całą dobę i obsługiwać nieograniczoną liczbę klientów, korzystających z platformy internetowej.

Te osoby, które obawiają się interakcji z botem, mogą spać spokojnie. Boty są zaprogramowane tak, aby w sytuacji problemowej, w której nie są w stanie pomóc, przekierować rozmowę do konsultanta. Jednak z całą pewnością u bota potwierdzimy nasze wpłaty czy dowiemy się o terminach płatności naszych rat. W dowolnym momencie, bez względu na porę, 24/7.

Nowoczesny e-podpis

Windykacja 4.0 to także możliwość składania podpisu biometrycznego. Gdy odwiedzi nas doradca terenowy, nasz podpis będziemy mogli złożyć na tablecie. Jako klienci nie musimy więc drukować żadnych dokumentów, co kolejny raz ułatwia i przyspiesza współpracę. Podpisany elektronicznie dokument trafia z kolei do klienta e-mailem lub tradycyjną pocztą.

Automatyzacja w procesach odzyskiwania należności jest wygodna zarówno dla klienta, jak i firmy obsługującej jego zadłużenie. Redukuje koszty dla każdej ze stron oraz czyni współpracę bardziej efektywną.

--- Artykuł sponsorowany ---


KOMENTARZE
Autor komentarza: WitekTreść komentarza: To ma być wizytówką miasta ludzie 😂😂😂OCHYDAData dodania komentarza: 13.08.2022, 12:47Źródło komentarza: Otoczenie dworca wschodniego zmieniło swoje oblicze A Autor komentarza: LOKALNA.TVTreść komentarza: Fundacja Bo w nas jest moc ul. Żurawinowa 2, 27-400 Ostrowiec Św. Numer subkonta w Pekao S.A. 16 1240 5035 1111 0010 9703 7083 IIBAN: PL + numer rachunku ( do wpłat zagranicznych) SWIFT/BIC: PKOPPLPW Tytułem: Darowizna dla MarkaData dodania komentarza: 13.08.2022, 11:49Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: [email protected]Treść komentarza: Pozdrawiam. Proszę o nr. konta chętnie pomogę (ale nie wiem jak?)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:30Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: ,Treść komentarza: Przejście dla pieszych ulica Wspólna i zaparkowane przy nim pojazdy. Ktoś to kontroluje nadzoruje?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:25Źródło komentarza: Czy piesi są bezpieczni na przejściach?Autor komentarza: EwaTreść komentarza: To nie natura niszczy, tylko człowiekData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:20Źródło komentarza: Sandomierskie wąwozy zostaną zabezpieczoneAutor komentarza: Patrzący z bliskaTreść komentarza: Szanowna Pani Burmistrz Ćmielowa- Joanno Suska !...litości nad nami wszystkimi .Słuchaczami lokalnych radiowych rozgłośni i lokalnej T V.?!!! W ilu jeszcze" perspektywach" zamierza Sz.Pan wystąpic???Data dodania komentarza: 08.08.2022, 10:58Źródło komentarza: TELEFAKTY - 5.08.2022 r.