Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Kredyt na remont domu – jaki najlepszy?

Remont domu najczęściej wiąże się z wysokimi wydatkami. Szczególnie, jeśli marzy ci się ciekawe wykończenie czy naprawdę profesjonalna ekipa budowlana. Koszty zależą także od tego, czy planujesz remont generalny czy bardziej powierzchowny i częściowy, natomiast i tak są z reguły znaczne. Jeśli więc nie jesteś w stanie oszczędzić na remont albo po prostu chcesz zrobić go już teraz, możesz wesprzeć tę inwestycję kredytem. Jaki rodzaj pożyczki wybrać i która będzie najkorzystniejsza?
  • 27.06.2022 09:23
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kredyt na remont domu – jaki najlepszy?

Kredyt gotówkowy na remont domu


 

Jeśli potrzebujesz na odświeżenie domu sporej kwoty, ale nie tak dużej jak na remont generalny, możesz pokusić się o wzięcie kredytu gotówkowego. Banki chętnie ich udzielają kredyty gotówkowe, a formalności są ograniczone do minimum. Przy dobrej historii kredytowej i przyzwoitych zarobkach, kredyt rzędu 50-60 tys. złotych nie powinien być problemem. Biorąc taki kredyt nie musisz również tłumaczyć się w banku, na co przeznaczysz pieniądze ani tym bardziej przedstawiać faktur czy potwierdzeń transakcji.


 

Minusem takich kredytów jest jednak dosyć wysokie oprocentowanie. Dobrym pomysłem przy wyborze kredytu gotówkowego może okazać się ranking kredytów gotówkowych, który porównuje ze sobą różne banki. Dzięki niemu w prosty sposób wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Kredyt celowy na remont domu


 

Inną możliwością sfinansowania remontu jest kredyt celowy. Wnioskując o taką pożyczkę, przedstawia się bankowi celu kredytu i otrzymane pieniądze powinno się przeznaczyć tylko na niego. Bank może wtedy żądać potwierdzeń transakcji czy faktur za materiały budowlane itd. Zbieranie takich dokumentów jest nieco bardziej uciążliwe, ale ten typ kredytu jest z reguły niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy.


 

Kredyt hipoteczny na remont domu


 

Kredyty hipoteczne kojarzą się najczęściej z zakupem nieruchomości. Można jednak wykorzystywać je także na remont domu czy mieszkania. Z racji tego, że kwoty hipotek są wysokie, najlepiej sfinansować w ten sposób remont generalny. Koszty takiej renowacji domu potrafią być naprawdę wysokie, dlatego ustanawiając hipotekę na remontowanej nieruchomości zapewnisz sobie dużą kwotę kredytu oraz niewysokie oprocentowanie. Taki rodzaj pożyczki możesz rozłożyć nawet na kilkadziesiąt lat, co pozwoli ci dopasować ratę do swoich możliwości zarobkowych.


 

Czy warto brać kredyt na remont domu?


 

Idealnie byłoby mieć na tyle dużo oszczędności, by nie musieć zapożyczać się w banku. W życiu bywa jednak różnie i nie zawsze istnieje możliwość odłożenia odpowiedniej kwoty. Nie wspominając o losowych sytuacjach, które zmuszają cię do przeprowadzenia natychmiastowego remontu. Jeśli więc chcesz tylko lekko odświeżyć dom i możesz przez jakiś czas na to poodkładać, warto wstrzymać się z braniem małej pożyczki. Niewysoka kwota często nie jest korzystnie oprocentowana. Gdy jednak chcesz zrobić porządny remont i wiesz, że nie uda ci się „uzbierać” na niego, skorzystaj z którejś opcji kredytowej. Sprawdź, jaki jest najlepszy kredyt na remont domu w finanse.rankomat.pl i wybierz opcję, która najbardziej odpowiada twoim remontowym potrzebom.

--- Artykuł sponsorowany ---


KOMENTARZE
Autor komentarza: WitekTreść komentarza: To ma być wizytówką miasta ludzie 😂😂😂OCHYDAData dodania komentarza: 13.08.2022, 12:47Źródło komentarza: Otoczenie dworca wschodniego zmieniło swoje oblicze A Autor komentarza: LOKALNA.TVTreść komentarza: Fundacja Bo w nas jest moc ul. Żurawinowa 2, 27-400 Ostrowiec Św. Numer subkonta w Pekao S.A. 16 1240 5035 1111 0010 9703 7083 IIBAN: PL + numer rachunku ( do wpłat zagranicznych) SWIFT/BIC: PKOPPLPW Tytułem: Darowizna dla MarkaData dodania komentarza: 13.08.2022, 11:49Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: [email protected]Treść komentarza: Pozdrawiam. Proszę o nr. konta chętnie pomogę (ale nie wiem jak?)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:30Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: ,Treść komentarza: Przejście dla pieszych ulica Wspólna i zaparkowane przy nim pojazdy. Ktoś to kontroluje nadzoruje?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:25Źródło komentarza: Czy piesi są bezpieczni na przejściach?Autor komentarza: EwaTreść komentarza: To nie natura niszczy, tylko człowiekData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:20Źródło komentarza: Sandomierskie wąwozy zostaną zabezpieczoneAutor komentarza: Patrzący z bliskaTreść komentarza: Szanowna Pani Burmistrz Ćmielowa- Joanno Suska !...litości nad nami wszystkimi .Słuchaczami lokalnych radiowych rozgłośni i lokalnej T V.?!!! W ilu jeszcze" perspektywach" zamierza Sz.Pan wystąpic???Data dodania komentarza: 08.08.2022, 10:58Źródło komentarza: TELEFAKTY - 5.08.2022 r.