Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jaką walizkę wybrać, aby podróżować ze stylem?

Pojemna i ładna walizka to najważniejszy atrybut każdego, kto dużo podróżuje. Studiujesz daleko od rodzinnego miasta albo często wyjeżdżasz w sprawach służbowych? Sprawdź, jaką stylową walizkę warto wybrać.
  • 23.06.2022 09:53
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jaką walizkę wybrać, aby podróżować ze stylem?

Co lepsze – walizka czy torba podróżna?

Walizka na kółkach może być tak samo stylowym dodatkiem co torba podróżna. W ofercie znanych i lubianych marek nie brakuje praktycznych, pięknych i pojemnych walizek ani toreb, które okażą się nieocenione w podróży. Dobrym przykładem są Wittchen walizki twarde i miękkie na kółkach oraz torby podróżne. Które z nich lepiej wybrać? Niezależnie od producenta warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych różnic.

Ze względu na brak stelaża torba podróżna jest elastyczniejsza, łatwiej też złożyć ją i przechowywać nawet w niewielkim mieszkaniu czy pokoju hotelowym. Wybierając torbę podróżną, możesz mieć pewność, że dopasuje się do Twojego bagażu. Bez trudu zmieścisz w niej ręczniki, ubrania i kapcie… Na pewno wykorzystasz każdy zakamarek torby. Wiele modeli ma także mniejsze zewnętrzne kieszonki, do których schowasz najważniejsze drobiazgi, takie jak chusteczki higieniczne, przekąskę na czas podróży i płyn do dezynfekcji rąk.

Torba podróżna sprawdza się znacznie lepiej niż walizka w konkretnych środkach transportu. Jeśli przemierzasz Polskę samochodem bądź pociągiem, do bagażnika albo na półki nad siedzeniami w pociągu łatwiej będzie Ci włożyć torbę niż walizkę. Zaletą torby jest też mniejsza waga niż walizki, ale wybierając ją, musisz liczyć się z tym, że cały ciężar bagażu będziesz nosić w rękach.

Z kolei walizki są cięższe i zajmują więcej miejsca, ale też lepiej chronią zawartość przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Nadają się doskonale do autokaru i samolotu, w którym bagaże pasażerów układane są jeden na drugim. Walizki mają najczęściej rączki teleskopowe i kółka, dlatego łatwo jest je prowadzić osobom, które nie chcą nosić bagażu w rękach albo na plecach. Trudność z prowadzeniem walizki z rączką mogą mieć jednak osoby bardzo wysokie (mogą nosić ją za boczną rączkę).

Jeśli chcesz mieć mapę i kosmetyki pod ręką, pamiętaj, że większość walizek nie ma kieszeni zewnętrznych. Na pewno pozbawione są ich twarde walizki na kółkach. Poza tym, ze względu na konstrukcję ze stelażem, walizka, zwłaszcza twarda, nie jest tak łatwa do spakowania jak torba podróżna.

Walizka twarda czy tekstylna – co wybrać?

Szukasz walizki, która pozwoli Ci podróżować ze stylem? Zanim wybierzesz konkretny model, zastanów się, jaka torebka będzie towarzyszyć Ci w trakcie podróży. Piękne modele znajdziesz na https://www.eobuwie.com.pl/torebki/producenci:kazar.html. Z taką wiedzą łatwiej będzie Ci skompletować efektowny duet torebka plus walizka.

Jeżeli z walizki korzystać będziesz nie tylko Ty, poszukaj możliwie najbardziej uniwersalnego modelu, np. w neutralnym kolorze. Do wyboru masz torby podróżne i walizki w całej feerii barw – od żółtych i malinowych, przez zielone i niebieskie, po granatowe, grafitowe i czarne.

Pod uwagę weź również konstrukcję walizki. Twarda walizka ma zazwyczaj cztery kółka, teleskopową rączkę z blokadą i zabezpieczenie przed kradzieżą (np. zamek na szyfr). Jednocześnie jest jednak relatywnie ciężka, za to jej rozmiary nie ulegają zmianie, możesz więc z łatwością wybrać tę odpowiadającą wymiarom bagażu podręcznego lub rejestrowanego w liniach lotniczych, z których korzystasz najczęściej. Zaletą miękkiej walizki jest przede wszystkim jej mniejsza waga, a nierzadko także przynajmniej jedna kieszeń zewnętrzna. W walizkach bez trudu wprowadzisz porządek dzięki przegródkom (na ubrania i inne bagaże), które zamyka się paskiem i/lub siatką.

--- Artykuł sponsorowany ---