Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Kurs na prezent? Jak najbardziej! Oto 5 propozycji na prezent dla mężczyzny, który rozwinie jego pasje!

Prezenty rozwijające męskie pasje to oryginalna forma podarunku bez względu na okoliczności, ponieważ dostarczają wiele emocji i wzbogacają o nowe doświadczenia. Takie właśnie są różne kursy, szkolenia i warsztaty. Jaki kurs wybrać, aby dać mężczyźnie możliwość rozwijania się w interesującej go dziedzinie? Zobacz nasze sprawdzone propozycje kursów dla niego, wśród których znajdziesz nawet propozycje bez wychodzenia z domu!
  • 16.05.2022 12:16
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kurs na prezent? Jak najbardziej! Oto 5 propozycji na prezent dla mężczyzny, który rozwinie jego pasje!

Jaki kurs wybrać dla mężczyzny?

Szukając prezentu dla mężczyzny w formie kursu, weź pod uwagę przede wszystkim jego zainteresowania. Sposób spędzania wolnego czasu wiele może zdradzić o męskich upodobaniach. Woli spędzać czas w warsztacie na majsterkowaniu, tworzyć rękodzieło, meble, a może uczyć się nowych języków? Wręczając kurs na prezent nie tylko stwarzasz obdarowanemu możliwość rozwijania pasji, ale też masz szansę spełnić jego marzenie. 

 

Zabieganemu i zapracowanemu mężczyźnie podaruj kurs online, który będzie mógł zrealizować w każdej wolnej chwili w domowym zaciszu. Kursy online są nie tylko bardzo wygodne, ale i rozwijające, ponieważ często otrzymuje się nielimitowany dostęp do różnych materiałów.

 

Zanim przejdziemy do przykładów, warto wspomnieć, że prawdziwą kopalnią pomysłów na prezenty w formie kursów jest serwis Prezentmarzeń. Znajdziesz tam mnóstwo propozycji w różnych kategoriach. Poczynając od wspomnianych kursów związanych z majsterkowaniem, szeroko pojętym rzemiosłem, po kursy językowe, zawodowe i te kreatywne, które pomogą rozwinąć nawet niecodzienne hobby.

Kurs, który spełni marzenie i zaskoczy obdarowanego

Bliski Ci mężczyzna zawsze marzył, aby zostać pilotem? Możesz zmienić jego zamiłowanie w pasję wręczając kurs w symulatorze, po którym odbędzie lot w obecności pilota z możliwością przejęcia sterów. Jeśli wolisz podarować wersję bez symulatora lotu, rozważ kurs Podstawy Latania Samolotem. W tym przypadku obdarowany również będzie miał szansę, by złapać za stery i poczuć się jak prawdziwy pilot. Pamiętaj jednak, że nie są to profesjonalne kursy nadające jakiekolwiek uprawnienia, jednak mogą być początkiem niezwykłej przygody, którą obdarowany zechce kontynuować.

 

Dla miłośnika muzyki możesz wybierać między nauką gry na wybranym instrumencie, lekcjami śpiewu, warsztatami z produkcji muzyki czy nawet stworzeniem piosenki na prezent. Kurs z dziedziny muzyki pozwoli zdobyć obdarowanemu praktyczną wiedzę i umiejętności, które mogą przydać się w życiu codziennym. Może Twój mężczyzna zostanie sławnym DJ’em albo założy swój zespół muzyczny? Podaruj mu taką szansę!

Kurs odkrywający tajemnice pracy barmana i kipera

Mężczyzna, który lubi poznawać sztuczki barmana z pewnością będzie zachwycony kursem barmańskim. Podczas zajęć pozna wszystkie najważniejsze informacje dotyczące sprzętu, rodzajów alkoholi oraz metod przyrządzania i przyozdabiania drinków. Później będzie zaskakiwał Ciebie i znajomych pysznymi drinkami, wykorzystując to, czego się nauczył podczas zajęć. Dla początkującego mężczyzny polecamy kurs pierwszego stopnia, a dla bardziej zaawansowanych — drugiego stopnia. Oba szkolenia kończą się egzaminem, a uczestnik, który ukończy kurs z wynikiem pozytywnym otrzymuje certyfikat.

 

Tajniki pracy kipera, czyli osoby zawodowo zajmującej się degustacją, głównie napojów alkoholowych, mężczyzna może poznać podczas kilkugodzinnego kursu degustacji piwa. Uczestnik kursu posiądzie wiedzę teoretyczną oraz dokona oceny kilku gatunków piw. 

 

Poniżej przedstawiamy listę 5 szerzej omawianych przez nas kursów na prezent dla mężczyzny:

  • Szkolenie lotnicze – lekcja z symulatorem i lot widokowy
  • Nauka gry na wybranym instrumencie — stacjonarnie lub online
  • Produkcja muzyki elektronicznej
  • Szkolenie barmańskie I stopnia
  • Kurs degustacji piwa


Jeśli oprócz naszych propozycji chcesz zobaczyć jeszcze inne kursy, które mogą ucieszyć bliskiego Ci mężczyznę, zapraszamy do serwisu Prezentmarzeń. W kategorii prezenty dla niego znajdziesz mnóstwo innych inspiracji.

--- Artykuł sponsorowany ---