Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Co warto wiedzieć zanim wybierzesz serwis wózków widłowych?

Serwisy wózków widłowych zajmują się czuwaniem nad stanem technicznym oraz przeglądami i naprawami wózków jezdniowych podnośnikowych. Optymalnie sprawdzają się w sytuacji, gdy w firmie nie ma stanowiska konserwatora wózków, a potrzebny jest ktoś, kto będzie sprawował pieczę nad widlakami.
  • 16.02.2022 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Co warto wiedzieć zanim wybierzesz serwis wózków widłowych?

Jak wybrać dobry serwis wózków widłowych?

Wybór odpowiedniego serwisu wózków widłowych, który zapewni kompleksową obsługę i będzie ściśle współpracował z przedsiębiorstwem to nie lada wyzwanie. Właśnie dlatego zanim podejmie się decyzję o współpracy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Co jest istotne i o co warto zapytać przed podpisaniem umowy z serwisem wózków widłowych?
1. Czy posiadają odpowiednie zaplecze i sprzęt, by na miejscu usuwać usterki i awarie?
2. Czy dysponują magazynem części zamiennych do wózka widłowego, który posiadasz?
3. Jak szybko reagują na zgłoszenie awarii? Czy firma posiada pogotowie serwisowe?
4. Czy serwis wózków widłowych ma możliwość transportu sprzętu do swojej siedziby, jeśli wymaga tego sytuacja, czy należy dostarczyć je samodzielnie?
5. Czy serwis może zapewnić zastępcze urządzenie na czas dłuższego remontu wózka?
6. Czy dokonywanie przeglądów technicznych wymaganych przez Urząd Dozoru Technicznego również będzie jednym z elementów umowy?

Z prawnego punktu widzenia ważne są nie tylko kwestie dotyczące samych wózków, ale także tego, jak skonstruowana jest umowa z serwisem. Bardzo istotne są np.:

  • okres trwania umowy,
  • dokładne warunki oraz zakres obowiązków, które będą wykonywane przez serwis wózków w ramach współpracy oraz tych za dodatkową opłatą,
  • możliwości przedterminowego rozwiązania umowy lub też warunki przedłużenia umowy.

Remonty, renowacje, konserwacje

remonty-renowacje-konserwacje

Zakres obowiązków serwisów wózków widłowych nie kończy się tylko i wyłącznie na regularnych przeglądach czy usuwaniu niewielkich awarii bądź też wymianie części. Bardzo istotne są bardziej zaawansowane prace, które serwisanci wykonują dla przywrócenia odpowiedniego stanu technicznego pojazdom, czy nawet w ramach poprawy ich wydajności.

Przygotowywanie podnośników do rejestracji, a także odpowiednia konserwacja są bardzo istotne, jednak tak naprawdę to, czy serwis wózków widłowych jest na wysokim poziomie okazuje się dopiero, gdy następuje większa awaria wózka, którą należy usunąć. Gruntowną odnowę techniczną mogą przeprowadzić tylko i wyłącznie profesjonaliści, którzy doskonale znają budowę oraz mechanizmy działania wózków jezdniowych podnośnikowych. Do renowacji urządzeń konieczne jest również posiadanie odpowiedniego zaplecza i właściwych narzędzi, a także dostęp do części zamiennych (bezpośredni - we własnym magazynie lub poprzez współpracę prowadzoną z producentami).

Jakie jeszcze zadania można powierzyć serwisantom?

Istotne jest także, aby serwis wózków widłowych udzielał gwarancji na wykonane usługi oraz dysponował gwarancją na wymienione części zamienne. Dzięki temu klient może mieć pewność prawidłowo przeprowadzonej naprawy, a w razie wątpliwości skorzystać z gwarancji.

Serwis wózków powinien każdą wykonaną naprawę odnotowywać w dokumentach - w książce rewizyjnej oraz dzienniku eksploatacji urządzenia.

Lokalny czy ogólnopolski?

Wśród serwisów znaleźć można zarówno te, które działają tylko lokalnie, jak i te, które świadczą usługi na terenie całej Polski. W obecnych czasach nie warto sugerować się umiejscowieniem firmy (chyba, że chce się wspierać konkretnych lokalnych przedsiębiorców), gdyż kompetencje pracowników oraz oferta są najważniejszymi wyznacznikami opłacalności dla osób, które prowadzą firmy.

Pomimo iż mniejsze serwisy wózków widłowych często oferują lepsze warunki finansowe, to większe z nich dysponują zazwyczaj lepszym sprzętem, zapleczem części (często w ich przypadku w grę wchodzi także sprzedaż wysyłkowa), czy po prostu atrakcyjniejszą ofertą, która uwzględnia zarówno pogotowie serwisowe, jak i sprzęt zamienny na czas usuwania awarii przez serwis, by zachować ciągłość pracy w firmie klienta.

Opinie

Jak wiadomo opinie klientów są bardzo istotne. Warto przyjrzeć się im podejmując współpracę z danym serwisem (czy też jakąkolwiek inną współpracę). Należy jednak zwracać uwagę ich wiarygodność oraz szczegóły. Im więcej informacji na temat usług zawierają, tym więcej można dowiedzieć się o przewidywanej współpracy, podejściu do klienta, czy umiejętności rozwiązywania problemów.

Dobrze, gdy można zdać się również na opinie klientów, którzy opisują przeprowadzone naprawy, aby wiedzieć w przyszłości jaki jest poziom świadczonej usługi.

Podsumowanie

serwis-wozkow-widlowych-podsumowanie.jpg

W Polsce dostępne są liczne serwisy wózków widłowych, które świadczą usługi zarówno z zakresu konserwacji, naprawy, jak i przeprowadzania przeglądów technicznych wózków widłowych. Przed podpisaniem umowy warto zapoznać się z ich ofertą, zapleczem technicznym oraz dodatkowymi usługami, jakie serwis posiada dla swoich klientów.
Ważne mogą być również zapisy dotyczące doraźnej pomocy w przypadkach awarii czy możliwości uzyskania wsparcia w nagłych przypadkach.
Nie wiesz jaki serwis wybrać? Sprawdź ofertę Serwisu Wózków Widłowych Lemarpol, który dysponuje w pełni profesjonalnym i doskonale wyposażonym Centrum Serwisowym.

--- Artykuł sponsorowany ---


KOMENTARZE
Autor komentarza: WitekTreść komentarza: To ma być wizytówką miasta ludzie 😂😂😂OCHYDAData dodania komentarza: 13.08.2022, 12:47Źródło komentarza: Otoczenie dworca wschodniego zmieniło swoje oblicze A Autor komentarza: LOKALNA.TVTreść komentarza: Fundacja Bo w nas jest moc ul. Żurawinowa 2, 27-400 Ostrowiec Św. Numer subkonta w Pekao S.A. 16 1240 5035 1111 0010 9703 7083 IIBAN: PL + numer rachunku ( do wpłat zagranicznych) SWIFT/BIC: PKOPPLPW Tytułem: Darowizna dla MarkaData dodania komentarza: 13.08.2022, 11:49Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: [email protected]Treść komentarza: Pozdrawiam. Proszę o nr. konta chętnie pomogę (ale nie wiem jak?)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:30Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: ,Treść komentarza: Przejście dla pieszych ulica Wspólna i zaparkowane przy nim pojazdy. Ktoś to kontroluje nadzoruje?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:25Źródło komentarza: Czy piesi są bezpieczni na przejściach?Autor komentarza: EwaTreść komentarza: To nie natura niszczy, tylko człowiekData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:20Źródło komentarza: Sandomierskie wąwozy zostaną zabezpieczoneAutor komentarza: Patrzący z bliskaTreść komentarza: Szanowna Pani Burmistrz Ćmielowa- Joanno Suska !...litości nad nami wszystkimi .Słuchaczami lokalnych radiowych rozgłośni i lokalnej T V.?!!! W ilu jeszcze" perspektywach" zamierza Sz.Pan wystąpic???Data dodania komentarza: 08.08.2022, 10:58Źródło komentarza: TELEFAKTY - 5.08.2022 r.