CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Przez żołądek do serca Mikołaja

  • 6.12.2018, 13:35 (aktualizacja 06.12.2018 15:03)
Przez żołądek do serca Mikołaja
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowali Europejskie Mikołajki. Inicjatywa ta organizowana jest od kilku lat.

Pierogi, amerykańskie naleśniki, sery pleśniowe czy herbata z samowara. Mikołaj przyniósł uczniom popularnego „Bronka” przysmaki z różnych stron świata. Młodzież miała okazję spróbować najbardziej charakterystycznych przysmaków kuchni francuskiej, niemieckiej, rosyjskiej i angielskiej. Uczniowie w czasie długiej przerwy mogli na chwilę zapomnieć o nauce, oderwać się od książki i spróbować potraw jakie przyniósł im święty Mikołaj.

Ideą imprezy jest poznawanie kultury krajów, których języków uczniowie uczą się w szkole na co dzień. Nie da się poznawać kraju, jego obyczajów nie wspominając o kuchni. To właśnie kuchnia stanowi element ważny element kultury i tożsamości. Aby poznać historię narodu i jego tradycję trzeba czasem spojrzeć na talerz.

Europejskie Mikołajki organizowane w LO nr III im. W. Broniewskiego w Ostrowcu Św. są wspólną inicjatywą nauczycieli filologów, którzy miłość do języków starają się zaszczepiać u młodzieży na różne sposoby. Ta forma poznawania poznawania kultury innych krajów uczniom przypadła do gustu.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe