CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Niezwykły jubileusz na WSBiP

  • 12.10.2018, 11:46 (aktualizacja 08.12.2018 07:54)
Niezwykły jubileusz na WSBiP
Podziel się:
Oceń:
Wyjątkowy jubileusz świętował w murach Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości prof. dr hab. Tadeusz Aleksander. 10 października naukowiec obchodził 80 urodziny oraz jubileusz 55 lat pracy naukowo-dydaktycznej.

Prof. Tadeusz Aleksander to polski pedagog i niekwestionowany autorytet w dziedzinie andragogiki czyli kształcenia dorosłych, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współtworzył wydział pedagogiki na WSBiP i od samego początku na niej wykładał. Jest autorem 50 publikacji naukowych. Wypromował ponad 800 magistrów i 13 doktorantów. Członek Akademickiego Towarzystwa Andragogicznego, którego był współzałożycielem.

Z okazji jubileuszu na WSBiP odbyło się na seminarium naukowe: „Uczący się dorosły – inspiracje, wyzwania, trendy”. Do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechali naukowcy ze wszystkich najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce.

O wyjątkowym charakterze, osobowości, szacunku do drugiego człowieka a także niezwykłej kulturze prof. Tadeusza Aleksandra mówią jego studenci i doktoranci. Prof. Aleksander to nie tylko wybitny pedagog ale także świetny historyk. Mimo ogromnego dorobku naukowego prof. Tadeusz Aleksander nie chce mówić o sobie. Za swój sukces uważa to, że mógł służyć innym pomocą.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe