CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Awanse zawodowe nauczycieli

  • 12.10.2018, 14:57 (aktualizacja 28.10.2018 18:48)
Awanse zawodowe nauczycieli
Podziel się:
Oceń:
135. nauczycieli z pięciu powiatów woj. świętokrzyskiego otrzymało tytuł nauczyciela dyplomowanego. To ostatni stopień awansu zawodowego. Dla wielu z nich to ukoronowanie wieloletniej pracy.

Ideały, etos i poświęcenie to cechy przyświecające wielu młodym ludziom, pragnącym wykonywać zawód nauczyciela. W myśl polskiej tradycji pozytywistycznej chcą nieść nowym pokoleniom kaganek oświaty. Minęły dziesiątki lat a praca nauczyciela w tym wymiarze nie zmieniła się. To nie tylko zawód, to przede wszystkim powołanie i pasja. 

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

Praca nauczyciela nie zamyka się wyłącznie w murach szkoły. To zawód wymagający ciągłej nauki, często kosztem swojego prywatnego czasu i rodziny.

Według raportu NIK w latach 2015-2017 system awansu zawodowego nauczycieli korzystnie wpływał na jakość procesu kształcenia i rozwoju nauczycieli, co bezpośrednio przekładało się na poprawę pracy dydaktycznej. Dobrze wykształceni i kompetentni nauczyciele to gwarancja wysokiego poziomu nauczania w szkołach. To, w jaki sposób przekazują wiedzę oraz jakie pasje zaszczepią w uczniach, często decyduje o późniejszych losach zawodowych. To na barkach nauczycieli spoczywa obowiązek przekazania wiedzy, bo jak powiedział Jan Zamoyski: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie”.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe