20. urodziny powiatu

  • 11.10.2018, 15:02 (aktualizacja 12.10.2018 08:08)
20. urodziny powiatu
Podziel się:
Oceń:
Dziś mija 20 lat od powstania pierwszych samorządów. Powiat ostrowiecki tę ważną rocznicę chce uczcić w uroczysty, aczkolwiek nietypowy sposób. Stworzenie i zakopanie "kapsuły czasu", w której znalazły się najważniejsze pamiątki.

Kapsuła była tworzona z pomocą mieszkańców, ale zarząd powiatu umieścił w niej także własne przedmioty, które dadzą zarys obecnych czasów przyszłym pokoleniom.

Symbol "20-lecia powiatu" został zakopany przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica, szkole o 112-letniej tradycji.

Poza wkopaniem kapsuły czasu, dla uczczenia wyjątkowego dnia posadzono drzewo. Nie byle jakie, bo klon najsłynniejszego drzewa w Polsce czyli dęba "Bartka.

Do obchodów, jak i przygotowania kapsuły zaangażowało się kilkoro 20-latków.

Poseł Andrzej Kryj uczestniczył przy tworzeniu się powiatu ostrowieckiego. W 1998 roku został radnym w pierwszej kadencji.

W ciągu 20 lat powiat diametralnie się zmienił i rozwinął. Za obecną infrastrukturą, obiektami oświatowymi oraz instytucjami powiatowymi kryją się lata pracy, zaangażowania wielu osób oraz efekty owocnej współpracy i organizacji.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe