CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Kto obciął pensje położnym?

  • 11.10.2018, 14:57 (aktualizacja 11.10.2018 15:46)
Kto obciął pensje położnym?
Podziel się:
Oceń:

To były nieplanowane rozmowy.
Położne ze szpitala powiatowego w Ostrowcu Św., które dziś miały dzień wolny, do swojego zakładu pracy przyszły, celem wyjaśnienia niepokojącej sprawy.

Wypłata jaką otrzymały położne została pomniejszona o kilkaset złotych.

Pomniejszone wypłaty to jedno. Położne nurtuje też kolejna kwestia, brak realizacji rozporządzenia ministra zdrowia dotyczącego podwyżek.

Dyrektor naczelny szpitala Rafał Lipiec, sytuacje uspokaja tłumacząc taki stan rzeczy opóźnieniem na szczeblu Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Dyrektor dodaje, że o sytuacji płacowej jaka będzie miała miejsce w tym miesiącu  przedstawiciele poszczególnych oddziałów byli informowani, a ich zadaniem było przekazanie tej wiedzy reszcie załogi.

Położne, które dziś przyszły na spotkanie z dyrekcją jak same mówią nie należą do żadnego związku zawodowego i z żadnym się nie utożsamiają.
Jak dodają z nimi o przesunięciu płac nikt nie rozmawiał. 

Po spotkaniu z dyrekcją szpitala położne udały się na rozmowę ze starostą ostrowieckim Zbigniewem Dudą,  który zapewnił, że należne pieniądze na ich koncie pojawią się do 20 października. 
 

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacek
Jacek 11.10.2018, 16:13
Pan Dyrektor nie ma sobie nic do zarzucenia oprócz tego, że Panie Położne nie dostały pieniędzy, tzn. w niektórych wypadkach 1/3 zarobków. A co tam taka bzdurka...

Pozostałe