W drodze do niepodległości

  • 11.10.2018, 11:44 (aktualizacja 11.10.2018 15:35)
W drodze do niepodległości
Podziel się:
Oceń:
W Ostrowcu Świętokrzyskim można oglądać wystawę „W drodze do niepodległości”. Jest to 30 plansz, powstałych na bazie materiałów historycznych Narodowego Archiwum Cyfrowego i Archiwum Akt Nowych. Na ekspozycji prezentowane są osoby i wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Prezentowane zdjęcia i krótkie treściwe informacje historyczne ukazują jak skomplikowany był proces kształtowania się polskiej państwowości po 123 latach zaborów i jak wielu kompromisów wymagał. Okres historyczny prezentowany na planszach obejmuje czas od powstania Legionów aż do reformy Władysława Grabskiego.

Ekspozycja podróżuje po całym kraju odwiedzając szkoły i instytucje edukacyjne. W ramach wystawy odbywają zajęcia historyczne dla młodzieży związane z tematyką niepodległościową. Uczniowie dowiadują się, że „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”, której historię także oni tworzą.

Oglądając tą wystawę młodzież może łatwo zrozumieć fakty.

- mówi Bartek Kuźnicki uczeń LO nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Św.

 

Wystawa „W drodze do niepodległości” to element projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej”, którego celem jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków do aktywnego włączenia się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe