CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

"Bogu i ludziom na chwałę"

  • 10.10.2018, 08:56 (aktualizacja 19.11.2018 10:19)
"Bogu i ludziom na chwałę"
Podziel się:
Oceń:
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się koncert „Bogu i ludziom na chwałę”. Miłośnicy muzyki organowej mogli usłyszeć m.in muzykę romantyczną, siedemnastowieczną muzykę polską a także utwory nawiązujące do polskiej pieśni legionowej.

Obok literatury i sztuki również muzyka służyła umacnianiu polskości i świadomości narodowej. Utwory Chopina, Wieniawskiego, Moniuszki czy Paderewskiego towarzyszyły Polakom w trudnych czasach rozbiorów. 

Koncerty organowe to szczególna forma celebrowania tego ważnego dla naszej Ojczyzny wydarzenia. Koncert „Bogu i ludziom na chwałę” odbył się ku czci ofiar i osób zaangażowanych w walkę o wolną Polskę. Podkreślił doniosłą rolę w muzyki w procesie odzyskiwania niepodległości.

„Bogu i ludziom na chwałę” to pierwszy koncert z cyklu związany z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości. W planach jest jeszcze koncert chóralny oraz koncert ku czci św. Cecylii, patronki muzyki. Wydarzenie odbyło się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z racji tego nie mogło zabraknąć utworów nawiązujących do wezwania kościoła. Uczestnicy koncertu usłyszeli m.in. utwór Césara Francka „Panis Angelicus”

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe