To był nietrzeźwy poniedziałek

  • 20.09.2018, 09:46 (aktualizacja 20.09.2018 15:43)
To był nietrzeźwy poniedziałek
Podziel się:
Oceń:
Nietrzeźwy kierujący to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez policję nadal zdarzają się osoby, które decydują się kierować pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości. W poniedziałek, na terenie powiatu ostrowieckiego policjanci zatrzymali 2 takie osoby. Jedną z nich była nietrzeźwa 38 –latka, która kierowała pojazdem mając ponad 2,5 promila oraz 53- mężczyznę z 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają największe zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Z tego też względu policja podejmuje szereg działań mających na celu wyeliminowanie ich ruchu drogowego. Pomimo tego nadal zdarzają się skrajnie nieodpowiedzialne przypadki.

Do takiej sytuacji doszło w poniedziałek w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policjanci, po otrzymanej informacji, że na jednej z ulic w mieście porusza się auto, którego kierowca może być pijany, zatrzymali samochód, którym kierowała 38-letnia kobieta. Badanie alkomatem wykazało, że prowadziła mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialnie zachował się również 53 – letni mężczyzna, który na jednej z ulic Ostrowca Świętokrzyskiego prowadził samochód osobowy mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi zatrzymanym kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdów oraz kara wysokiej grzywny.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe