CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Koper-Niki gotują i pomagają

  • 19.09.2018, 14:23 (aktualizacja 22.09.2018 18:13)
Koper-Niki gotują i pomagają
Podziel się:
Oceń:
Ugotowali i pomogli. Uczniowie ZS nr 1 zorganizowali wyjątkową akcję charytatywną dla Igora Jeża.

Historia tego chłopca poruszyła całe miasto. W Ostrowcu Świętokrzyskim w wielu sklepach, instytucjach, na piknikach czy wydarzeniach okolicznościowych do puszek przez wolontariuszy zbierane są pieniądze, na portalu społecznościowym każdego dnia odbywa się wiele licytacji, a dochód ze wszystkich tych inicjatyw w całości przeznaczany jest na leczenie 1,5 rocznego Igorka Jeża, który walczy z groźnym nowotworem, aby podjąć immunoterapie, leczenie, po którym szanse na przeżycie gwałtownie idą w górę potrzebne jest aż 700 - set tysięcy złotych.
Do walki o życie chłopca przyłączyli się również uczniowie ZS nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, robią to z potrzeby serca. 

Łącznie przez ok. 15 godzin uczniowie klasy 2 i 4 gotowali, smażyli i piekli. Stworzyli szkolną kawiarnię, gdzie sprzedawali smakołyki, z których dochód przeznaczyli oczywiście na leczenie Igorka. Wszystkie wyroby oprócz tego, że piękne, były świeże, a przede wszystkim smaczne.

Uczniowie, którzy wyszli z pomysłem charytatywnej akcji na co dzień prowadzą bloga "Koper-Niki gotują", od dwóch lat systematycznie uzupełniają go o wpisy dotyczące m.in. zasad zdrowego żywienie czy ciekawostek odnośnie kuchni różnych regionów świata.

Dzięki akcji oprócz najważniejszego celu jakim było niesienie pomocy choremu dziecku, podprogowo spełnione zostało też inne zadanie, a mianowicie doskonalenie kunsztu kulinarnego młodzieży.

Podobnych wydarzeń charytatywnych uczniowie ZS nr 1 w ciągu każdego roku szkolnego organizują kilka, w tej szkole nie jest nudno. O to dba młodzież oczywiście z pomocą i pełną aprobatą nauczycieli i dyrekcji placówki.

Zgromadzone pieniądze podczas akcji bezpośrednio przez pedagoga szkolnego przekazane zostaną na rzecz fundacji SiePomaga, która koordynuje zbiórkę pieniędzy dla Igorka Jeża.

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe