Uwierz w Ostrowiec
Uwierz w Ostrowiec
Uwierz w Ostrowiec

XLVII sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

  • 31.07.2018, 10:34
  • Judyta Szczerbińska
XLVII sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Podczas XLVII sesji Sejmiku Wojewódzkiego radni przyjęli regulamin kolejnej edycji Programu Stypendialnego Województwa Świętokrzyskiego. Podjęte decyzje umożliwią rozwój szkolnictwa zawodowego oraz łatwiejszy dojazd do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Sejmik wyraził również zgodę na zbycie, w drodze darowizny, przez Województwo Świętokrzyskie na rzecz Powiatu Ostrowieckiego prawa własności nieruchomości położonej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nieruchomość ma zostać wykorzystana na potrzeby służb drogowych.

Podczas XLVII sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, radni przyjęli regulamin kolejnej edycji Programu Stypendialnego Województwa Świętokrzyskiego. W pierwszym punkcie obrad radni przyjęli projekty uchwał Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego dotyczące wyznaczenia Świętokrzyskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu w gminach Bieliny, Bodzentyn i Górno.

Sejmik wyraził również zgodę na zbycie, w drodze darowizny, przez Województwo Świętokrzyskie na rzecz Powiatu Ostrowieckiego prawa własności nieruchomości położonej w Ostrowcu Świętokrzyskim, oznaczonej w ewidencji gruntów, w obrębie 0007, jako działki nr 22/4 i nr 22/5 o łącznej pow. 0,5784 ha. Na tych nieruchomości znajduje się obwód drogowy Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który zostanie przeniesiony z racji budowy nowej budowy w Ćmielowie. Na prośbę starosty ostrowieckiego, nieruchomość zostanie wykorzystana na potrzeby służb drogowych powiatu ostrowieckiego.

Jednogłośną decyzją radnych, przyjęte zostały także regulaminy przyznawania stypendiów dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących oraz dla uczniów szkół zawodowych w województwie świętokrzyskim w roku szkolnym 2018/2019 w ramach projektu pozakonkursowego Województwa Świętokrzyskiego "Świętokrzyski program stypendialny realizowanego w obszarze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020". Ze stypendów będą mogli skorzystać także uczniowie 7 i 8 klas szkół podstawowych. Zmieniły się również zasady przyznawania stypendiów, poprzez wykluczenie wyników egzaminu z zasad przyznawania stypendiów.

Rozpatrzony został również projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XLII/608/18 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 19 marca 2018 r. w sprawie udzielenia przez Województwo Świętokrzyskie pomocy rzeczowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa świętokrzyskiego: Powiatowi Jędrzejowskiemu, Powiatowi Włoszczowskiemu, Powiatowi Skarżyskiemu, Powiatowi Starachowickiemu, Powiatowi Koneckiemu, Gminie Kielce, Powiatowi Sandomierskiemu, Powiatowi Ostrowieckiemu w związku z realizowanym projektem pn. „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”, współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 8. Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie 8.5. Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego i kształcenia ustawicznego, Poddziałanie 8.5.1. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.

Decyzją radnych, Samorząd Województwa udzieli finansowej w formie dotacji celowej przez Województwo Świętokrzyskie dla Miasta Kielce z przeznaczeniem na realizacje? zadania pn.: „Budowa drogi wewnętrznej do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Grunwaldzkiej w Kielcach”. Szerokość drogi będzie powiększona, będzie też osobny pas dla karetek. Kwota zadania to około pół miliona złotych z czego 250 tysięcy to dofinansowanie Samorządu Województwa. Inwestycja ma rozpocząć się w lipcu i zakończyć pod koniec sierpnia na uroczystości 50-lecia szpitala.

Podczas sesji przedstawiono także zmiany w Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Świętokrzyskiego na lata 2018-2032 oraz budżecie na 2018 rok. Radni rozpatrzyli również projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia miesięcznego dla Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W wyniku tej zmiany wynagrodzenie marszałka zmniejszy się o 856 zł. 
 

Judyta Szczerbińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe