• 24.07.2018, 14:42 (aktualizacja 24.07.2018 14:55)
Kolejne złoto dla Józefa Różalskiego MOSiR
Podziel się:
Oceń:
W sobotę 21 lipca w Olsztynie na jeziorze Ukiel odbyły się VI Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym w kategoriach masters. Ostrowczanin Józef Różalski wywalczył złoty medal w pływaniu na dystansie ponad 3 kilometrów.

VI Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym odbyły się w Olsztynie na jeziorze Ukiel. Mimo ciężkiej podróży i problemów z żołądkiem, ostrowiecki masters wywalczył złoto pokonując dystans 3300 metrów w czasie 57 minut. Wygrał z przewagą 15 minut nad swoimi rywalami z grupy wiekowej 70-74 lata oraz pokonał kolegów z młodszych grup 60-64 lata i 65-69 lat. .

Robert Martynowski kandydat do Rady Powiatu Ostrowickiego

Po wygranych zawodach, tradycyjnie podziękował za przygotowanie Centrum Rehabilitacji MARKMED i zapowiedział kolejny udział w zawodach:

Za osiągnięte wyniki otrzymałem od dr. Marka Wiechecia profesjonalne okulary startowe oraz dwa stroje startowe najwyższej klasy. W otrzymanym sprzęcie wystartuję w Mistrzostwach Świata w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Adelajdzie w Australii w dniach 15-25 listopada tego roku. Doktor Marek Wiecheć będzie szefem naszej ekipy na tych Mistrzostwach.

Józef Różalski ma już na swoim koncie tytuł siedmiokrotnego Mistrza Polski na basenie 50-metrowym i Mistrza Polski na wodach otwartych.