Dariusz Kaszuba kandydat na prezydenta Ostrowca
Dariusz Kaszuba kandydat na prezydenta Ostrowca
Dariusz Kaszuba kandydat na prezydenta Ostrowca
Arkadiusz Bąk kandydatem do sejmiku
Arkadiusz Bąk kandydatem do sejmiku
Arkadiusz Bąk kandydatem do sejmiku
Powiat w dobrych rękach. Zbigniew Duda
Powiat w dobrych rękach. Zbigniew Duda
Powiat w dobrych rękach. Zbigniew Duda

Nowa aparatura medyczna dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

  • 24.07.2018, 10:08 (aktualizacja 24.07.2018 15:43)
Nowa aparatura medyczna dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Podziel się:
Oceń:
W poniedziałek 23 lipca umowę o wartości ponad 25 mln zł na „Zakup dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii sprzętu medycznego, niezbędnego z punktu widzenia udzielania świadczeń medycznych”, podpisali marszałek Adam Jarubas, członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik i prof. Stanisław Góźdź- dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii ma już 25 lat. Przy tak intensywnym leczeniu, zarówno blok operacyjny jak i sprzęt jest mocno wyeksplatowany. Dzięki dofinansowaniu na „Zakup dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii sprzętu medycznego, niezbędnego z punktu widzenia udzielania świadczeń medycznych”, placówka będzie mogła wymienić sprzęt na nowej generacji. Wymieniona zostanie cała aparatura do znieczuleń na salach operacyjnych, kardiomonitory, aparatura do prowadzenia operacji zarówno laparoskopowych, jak i w sposób otwarty. W sumie wymienionych zostanie 90 aparatów i sprzętów medycznych.

Kandydat do Rady Miasta
Kandydat do Rady Miasta
Kandydat do Rady Miasta

Świętokrzyskie Centrum Onkologii jest jednym z wiodących ośrodków w Polsce jeśli chodzi o chirurgię laparoskopową i dlatego do dalszego rozwoju zarówno kadry medycznej jaki i samej placówki niezbędne jest doposażenie jej w nowy sprzęti, który zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa dla pacjentów, a Centrum będzie mogło nadal prowadzić diagnostykę i leczenie. Zakup urządzeń przyczyni się do wzrostu efektywności i dostępności leczenia onkologicznego. 

Projekt zostanie zrealizowany do końca stycznia 2019 roku. Całkowite nakłady inwestycyjne na zakup aparatury medycznej oszacowano na kwotę 25 089 499,21 zł z dofinasowaniem z RPO w kwocie 20 098 900,14 zł.

Główny celem projektu jest zwiększenie jakości efektywnie świadczonych usług zdrowotnych o wysokim standardzie w obszarze onkologii. Nowy sprzęt pozwoli na zapewnienie efektywnego, racjonalnego i zoptymalizowanego funkcjonowania Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, co przełoży się na wymierne korzyści dla samego szpitala, jak i pacjentów.

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe