CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Wypadek na ul. Świętokrzyskiej

  • 19.07.2018, 14:18 (aktualizacja 20.07.2018 12:51)
Wypadek na ul. Świętokrzyskiej
Podziel się:
Oceń:
18 lipca po godzinie 15 na ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu na łuku drogi 20-letnia kobieta jadąca fordem straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w jadący z naprzeciwka samochód jazdy egzaminacyjnej. Po zderzeniu z nim uderzyła w jeszcze jeden samochód.

Wszyscy kierowcy, uczestnicy zdarzenia, byli trzeźwi. Zdaniem policji sprawczyni wypadku dopuściła się rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego co w konsekwencji zaskutkowało zatrzymaniem jej prawa jazdy. Prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na jezdni. Uderzenie forda w samochód egzaminacyjny było tak silne, że auta zostały zepchnięte na pas zieleni, który oddziela jezdnię od chodnika.

Na szczęście wypadki i kolizje z udziałem samochodów nauki jazdy lub tzw. egzaminacyjnych nie zdarzają się często. Przeważnie są to drobne stłuczki, których najczęstszą przyczyną jest niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami. W przypadku zdarzenia do którego doszło w środę w Ostrowcu 18-latka zdająca właśnie egzamin na prawo jazdy jechała prawidłowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niestety w sytuacji do której doszło egzamin będzie musiała powtórzyć.

Uczestnikami zdarzenia drogowego do którego doszło na ul. Świętokrzyskiej byli młodzi kierowcy a jak poskreśla policja i jak mówią statystyki, najwięcej zdarzeń drogowych jest właśnie przy współudziale kierowców w wieku między 18-tym a 24-tym rokiem życia. W 2017 roku byli oni sprawcami około 20% wypadków.

Najczęstszą przyczyną wypadków jest brawura, szybkość oraz przecenienie własnych umiejętności.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe