Seniorzy aktywnie spędzają czas na Gutwinie

  • 6.07.2018, 12:00 (aktualizacja 01.08.2018 22:08)
Seniorzy aktywnie spędzają czas na Gutwinie
Podziel się:
Oceń:
Poprawa samopoczucia i kondycji fizycznej, integracja, aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu i odreagowanie stresu. Różne motywacje ale ten sam cel – aktywność. Wszystko to w miłej i serdecznej atmosferze w ramach cyklicznych zajęć "Aktywny Senior".

Aby wziąć udział w zajęciach "Aktywny Senior" wystarczy tylko przyjść na teren Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Jedynym warunkiem aby czynnie skorzystać ze wszystkich proponowanych zajęć jest zabranie pozytywnej energii.

Ruch i aktywność sportowa jest ważna w każdym wieku. Młode pokolenia uskarżają się na problemy zdrowotne, które często wynikają z siedzącego trybu pracy lub szybkiego tempa życia. Pewne schorzenia nasilają się wraz z wiekiem, dlatego tak ważne jest aby w jesieni życia poczuć wiosnę i obalić mit, że seniorzy są najmniej aktywną grupą społeczną.

Lekarze podkreślają, że codzienne podejmowanie aktywności fizycznej poprawia samopoczucie i jest skutecznym sposobem na polepszenie stanu zdrowia. Za uprawianiem sportu przemawiają twarde fakty. Osoby aktywne zauważają u siebie obniżenie ciśnienia tętniczego, spadek wagi czy zmniejszenie złego cholesterolu.

Aktywność fizyczna to zdrowie. Zajęcia w grupie to kontakty towarzyskie. A jak podkreślają sami seniorzy tego najbardziej brakuje im na emeryturze, bo często po przejściu na emeryturę stają się bierni nie tylko zawodowo ale i społecznie. Poczucie wykluczenia nasila choroby i często jest przyczyną depresji. Zatem lepiej zapobiegać niż leczyć.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe