Sukces Józefa Różalskiego w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu

  • 26.06.2018, 13:51 (aktualizacja 26.06.2018 14:08)
Sukces Józefa Różalskiego w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu
Podziel się:
Oceń:
W Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w kategorii Masters Poznań 2018, wzięło udział ponad 430 zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych. Ostrowiecki masters Józef Różalski wystartował we wszystkich czterech blokach startowych, w ośmiu konkurencjach, zdobywając siedem złotych medali i jeden srebrny.

W dniach 22-24 czerwca odbyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kategorii Masters Poznań 2018, które były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. W zawodach, rozegranych na 50-metrowym basenie Termy Maltańskie, wystartowało ponad 430 zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych. Udział wzięli sportowcy z Litwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy, Czech, Węgier, Rosji i Australii. Ostrowiecki masters Józef Różalski wystartował we wszystkich czterech blokach startowych w ośmiu najtrudniejszych i najcięższych konkurencjach, zdobywając siedem złotych medali i jeden srebrny: 

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

50m stylem dowolnym 33,21 (złoto), 200m stylem zmiennym 3:37,78 (złoto), 100m stylem dowolnym 1:18,82 (złoto), 200m stylem motylkowym 4:16,38 (złoto), 50m stylem motylkowym 37,13 (złoto), 400m stylem zmiennym 8:19,88 (złoto), 100m stylem motylkowym 1:40,79 (złoto) i 400m stylem dowolnym 7:11,27 (srebro). 

O przygotowanich i sukcesie w zawodach Józef Różalski mówi w następujących słowach:

W ośmiu konkurencjach zdobyłem siedem złotych medali i jeden srebrny. Uważam to za bardzo duży sukces, gdyż w grupie wiekowej 70-74 lata jestem najstarszym zawodnikiem. Wyniki uzyskane w Poznaniu są lepsze od tych, które osiągnąłem w 2016 roku na Mistrzostwach Polski. Mimo mojego wieku ciężka praca daje progres w uzyskiwanych wynikach. Wręczono mi również puchar dla najlepszego zawodnika 2017 roku w grupie wiekowej 70-74 lata. Spotkał mnie też miły obowiązek wręczania medali dla zawodniczek i zawodników oraz wywiad dla portalu megatiming.pl, który można w całości wysłuchać w internecie. Wyniki i ich progres to zasługa dobrej współpracy z Centrum Rehabilitacji Markmed dr. Marka Wiechecia. Pod jego fachową opieką jestem przygotowywany do ciężkich treningów oraz leczone są wszystkie moje urazy i bóle mięśniowe. Dziękuję również dyrekcji MOSiR za to, że mogę bezpłatnie trenować i przygotowywać się do kolejnych zawodów.

Jak podkreśla ostrowiecki masters, medale zdobyte w tym roku dedykowane są dla klubu KSZO, który wielkimi krokami zbliża się do jubileuszu 90-lecia.

„Szkoda tylko, że nie mogę reprezentować KSZO, chociaż nigdy z tego klubu się nie wypisałem - stwierdza Józef Różalski. - W tym roku mam zamiar powalczyć o tytuł mistrza Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych”.

Najważniejszą i docelową imprezą, w której wystartuje Józef Różalski, będą Mistrzostwa Świata w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Australii. Jest to druga dyscyplina, którą pasjonuje się ostrowiecki pływak. W 2016 roku w Holandii zdobył w niej trzy medale srebrne i jeden złoty oraz jest aktualnym rekordzistą świata.

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe