"WODA 2018" - ćwiczenia straży pożarnej

  • 18.06.2018, 12:34 (aktualizacja 18.06.2018 12:54)
"WODA 2018" - ćwiczenia straży pożarnej KW PSP Kielce
Podziel się:
Oceń:
W okolicy zalewu Topiołki w gminie Ćmielów zostały przeprowadzone ćwiczenia ratownicze odwodów operacyjnych pk. „WODA 2018”. W manewrach brało udział 76 strażaków z powiatu ostrowieckiego, skarżyskiego i starachowickiego.

Manewry "WODA 2018" były kolejnymi z cyklu niezapowiedzianych ćwiczeń realizowanych na polecenie Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Miały na celu określenie stanu przygotowania sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego do działań związanych z występowaniem zagrożeń powodziowych.

W trakcie manewrów straż pożarna ćwiczyła epizody dotyczące:

- wypompowywania wody z zalanych terenów z wykorzystaniem pompy dużej wydajności oraz pomp szlamowych,
- ewakuacji osób z terenów trudno dostępnych za pomocą łodzi,
- podwyższania korony wału przy użyciu rękawów przeciwpowodziowych i worków z piaskiem,
- zabezpieczania i uszczelniania przebić hydraulicznych

W ćwiczeniach wzięły udział wybrane siły i środki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych wchodzących w skład Kompanii Gaśniczych Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego z powiatów: ostrowieckiego, skarżyskiego oraz starachowickiego. W sumie w manewrach brało udział 76 strażaków i 22 pojazdy pożarnicze.

Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem, którego dokonał zastępca naczelnika Wydziału Operacyjnego KW PSP w Kielcach st. kpt. Ryszard Stańczak.  

Zdjęcia (4)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe