CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

UMCS z wizytą w "Bronku"

  • 12.06.2018, 13:33 (aktualizacja 13.06.2018 13:01)
UMCS z wizytą w "Bronku" LO NR III
Podziel się:
Oceń:
Liceum Ogólnokształcące nr III im. Władysława Broniewskiego po raz kolejny gościło kadrę naukową oraz studentów UMCS z Lublina. Tym razem w murach szkoły pojawili się filolodzy słowiańscy i romaniści. Celem wizyty nie była tylko popularyzacja kierunków ale także zachęcenie młodzieży do nauki w lubelskiej uczelni.

Języki romańskie od kilkunastu lat konkurują z językiem angielskim. Często tę walkę przegrywają. Podobnie było z językiem rosyjskim, który przez lata był deprecjonowany. Pomału odbudowuje on swoją pozycję i zyskuje na popularności. Bez względu na to jakiego języka się uczymy, to bezsprzecznym jest fakt, że znajomość języka coraz częściej jest gwarantem dobrze płatnej pracy a studia filologiczne stają się uzupełnieniem pierwszego kierunku.

Warsztaty językowe dla uczniów pierwszych i drugich klas „Bronka” miały pokazać walory i atuty kierunków filologicznych. Nie obyło się również bez rozmów o tak tajemniczym dla licealistów życiu studenckim. Licealiści mieli wiele pytań na które udało im się uzyskać odpowiedź.

Ostrowieckie Liceum Ogólnokształcące nr III od kilku lat współpracuje z UMCS-em. Uczelnia objęła patronatem klasy humanistyczne a to przekłada się to bezpośrednio na liczbę absolwentów „Bronka”, którzy wybierają wydziały humanistyczne, lingwistyczne i odnoszą sukcesy na tych kierunkach.

Zdjęcia (6)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe