Od 50 lat patronuje im Władysław Broniewski

Od 50 lat patronuje im Władysław Broniewski
15 grudnia 1968 roku Liceum Ogólnokształcące nr III w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymało imię Władysława Broniewskiego. 50 lat po tym wydarzeniu w szkole odbywa się cykl imprez i wydarzeń kulturalnych.

Jubileuszowe obchody zainaugurował spektakl poetycki pt.: „Romantyzm, ach romantyzm”. Wiersze Władysława Broniewskiego stały się podstawą scenariusza, a ten został napisany przez uczennicę „Bronka” Agnieszkę Matyjasek. Z pomysłem wystawienia takiego właśnie spektaklu wyszli sami uczniowie. 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Postać Władysława Broniewskiego współcześnie wzbudza kontrowersje ale jego twórczość jest omawiana na lekcjach języka polskiego. Dorobek literacki pisarza – patrona jest młodzieży znany. W twórczości Władysława Broniewskiego nie brakuje elementów patriotycznych, co w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę ma wyjątkowe znaczenie i zasługuje na podkreślenie..

W LO nr III dzień patrona szkoły wpisał się na stałe do kalendarza. Tegoroczne obchody mają mieć wyjątkowy charakter i zaplanowano je na 15 grudnia. Będą stanowiły podsumowanie roku jubileuszowego.

Artur Sitarski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe