Od 50 lat patronuje im Władysław Broniewski

  • 6.06.2018, 15:31 (aktualizacja 07.06.2018 15:39)
  • Artur Sitarski
Od 50 lat patronuje im Władysław Broniewski
15 grudnia 1968 roku Liceum Ogólnokształcące nr III w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymało imię Władysława Broniewskiego. 50 lat po tym wydarzeniu w szkole odbywa się cykl imprez i wydarzeń kulturalnych.

Jubileuszowe obchody zainaugurował spektakl poetycki pt.: „Romantyzm, ach romantyzm”. Wiersze Władysława Broniewskiego stały się podstawą scenariusza, a ten został napisany przez uczennicę „Bronka” Agnieszkę Matyjasek. Z pomysłem wystawienia takiego właśnie spektaklu wyszli sami uczniowie. 

Postać Władysława Broniewskiego współcześnie wzbudza kontrowersje ale jego twórczość jest omawiana na lekcjach języka polskiego. Dorobek literacki pisarza – patrona jest młodzieży znany. W twórczości Władysława Broniewskiego nie brakuje elementów patriotycznych, co w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę ma wyjątkowe znaczenie i zasługuje na podkreślenie..

W LO nr III dzień patrona szkoły wpisał się na stałe do kalendarza. Tegoroczne obchody mają mieć wyjątkowy charakter i zaplanowano je na 15 grudnia. Będą stanowiły podsumowanie roku jubileuszowego.

Artur Sitarski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe