CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Uroczystości 74 rocznicy śmierci mjr. Jana Piwnika „Ponurego”

  • 5.06.2018, 12:03 (aktualizacja 05.06.2018 12:59)
Uroczystości 74 rocznicy śmierci mjr. Jana Piwnika „Ponurego” Świętokrzyska Policja
Podziel się:
Oceń:
W Mominie odbyły się uroczystości 74 rocznicy śmierci patrona Świętokrzyskiej Policji mjr. Jana Piwnika „Ponurego”, którym towarzyszyła msza plenerowa, Apel Poległych i salwa honorowa oraz wręczenie grawertonów z tytułem „Przyjaciela gminy Waśniów”.

Obchody 74 rocznicy śmierci mjr. Jana Piwnika „Ponurego” rozpoczęły się prezentacją artystyczną uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mominie imienia mjr. „Ponurego”, która obchodziła także 8 rocznicę nadania jej imienia. W intencji Jana Piwnika „Ponurego” i jego żołnierzy poległych za wolność ojczyzny odprawiono mszę świętą polową pod przewodnictwem biskupa seniora Edwarda Frankowskiego. Gospodarzem uroczystości był wójt gminy Waśniów Krzysztof Gajewski. W obchodach udział wzięli także m.in: ostrowieccy parlamentarzyści, pełnomocnik zarządu województwa ds. kombatantów i osób represjonowanych, wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, Jerzy Brożyna, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego,  Komendant Powiatowy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mł. insp. Zbigniew Wilk, Komendant Komisariatu Policji w Kunowie nadkom. Mariusz Wiączek. 

Po nabożeństwie odbyła się ceremonia wojskowa – Apel Poległych i salwa honorowa w wykonaniu III Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu, pod dowództwem kpt. Krzysztofa Oszczudłowskiego.

Zwieńczeniem obchodów było złożenie kwiatów przy pomniku Golgoty Wschodu w hołdzie poległym partyzantom. Jednym z akcentów uroczystości było również wręczenie grawertonów z tytułem „Przyjaciela gminy Waśniów”. W tym roku odebrał go m.in. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mł. insp.  Zbigniew Wilk.

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe