CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Staszów: Oszustwo przy kryptowalutach

  • 1.06.2018, 12:18 (aktualizacja 01.06.2018 13:34)
Staszów: Oszustwo przy kryptowalutach
Podziel się:
Oceń:
W świecie kryptowalut istnieje wiele oszustw - dlatego warto pamiętać, że przed inwestycją, należy zapoznać się dokładnie z ofertą danego projektu, co ona wnosi, kim są jej deweloperzy i zdecydować na ile im ufamy. Przykładem takich nieuczciwych działań oszustów jest zdarzenie z powiatu staszowskiego. Straty poszkodowanego mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czym jest kryptowaluta?

Jest to system księgowy, który przechowuje informacje o stanie posiadania. Stan posiadania związany jest z poszczególnymi węzłami sytemu tzw. ,,portfelami’’ w taki sposób , aby kontrolę nad danym portfelem miał wyłącznie posiadacz odpowiadającego mu klucza prywatnego. Kryptowalutę można kupić na działających w intrenecie giełdach lub ,,wykopać’’, tzw. minning. Jest ona szczególnym przypadkiem waluty wirtualnej.

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

W kryptowalutach naciągacze czują się jak bardzo pewnie, ponieważ po pierwsze znaczna część społeczeństwa nie wie czym są, więc łatwo takimi osobami manipulować, wprowadzając ich w błąd. Po drugie kryptowaluty w większości dają znaczną lub całkowitą anonimowość. Jeżeli ktoś Cię oszuka na kryptowalucie, to niestety prawdopodobnie straciłeś swoje środki bezpowrotnie, ponieważ transakcje są wiążące i nie można ich cofnąć.

Przykładem takiego działania jest sytuacja z powiatu staszowskiego. Jeden z mieszkańców powiadomił policję w Staszowie o oszustwie związanym z ,,kopaniem kryptowaluty’’ na jego szkodę. Jak wynika z wstępnych ustaleń, straty poszkodowanego mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe