CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Nagrody dla uczniów od premiera Morawieckiego

  • 1.06.2018, 12:04 (aktualizacja 01.06.2018 16:36)
Nagrody dla uczniów od premiera Morawieckiego
Podziel się:
Oceń:
Zwycięzcy konkursu historycznego w Szkole Podstawowej w Dołach Biskupich dostali w nagrodę flagi narodowe od premiera Mateusza Morawieckiego. Konkurs był propozycją szkoły na obchody stulecia niepodległości.

Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy na temat twórców niepodległości. W dwóch kategoriach wiekowych uczniowie przygotowywali rysunki albo pisali wiersze. Prace były przygotowywane samodzielnie lub z pomocą bliskich, łączył je temat i zaangażowanie w przygotowania. 

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

Jak zaznacza polonistka Katarzyna Ślusarz, organizatorka konkursu, dzieci wykazały się nie tylko dużą wiedza historyczną, ale także zdolnościami artystycznymi. Konkursy to także sposób na przybliżanie wiedzy patriotycznej w sposób, który jest atrakcyjny dla uczniów. Świadczy o tym fakt, że na konkurs napłynęło 50 prac z całej gminy, nagrody otrzymało 15 osób. W kilku przyadkach nagrody, ze względu na wyrównany poziom, przyznane zostały ex aequo. 
Nagrody zostały ufundowane przez senatora Jarosława Rusieckiego i zespoły grające współczesną muzykę patriotyczną „Forteca” i „Pozytywka”. Szczególne podarunki przekazał premier Mateusz Morawiecki. To trzy flagi narodowe z listem gratulacyjnym skierowanym do rodziców. 

Do Szkoły Podstawowej w Dołach Biskupich uczęszcza do 48 uczniów, organem prowadzącym nie jest gmina, ale placówka spełnia doskonale wszystkie zadania edukacyjne. Burmistrz Kunowa Lech Łodej podkreśla, że o wysokim poziomie placówki świadczy m.in. konkurs "Twórcy Niepodległości". 

Podczas ceremonii wręczenia nagród uczniowie zaprezentowali także program artystyczny nawiązujący do tematyki patriotycznej.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe