50-lecie OMEP-u

50-lecie OMEP-u
„Edukacja dla zrównoważonego rozwoju odpowiedzią na współczesne potrzeby dziecka" - pod takim hasłem w WSBiP odbyła się konferencja wpisująca się w obchody 50-lecia OMEP-u w Polsce.

W ramach obchodów 50-lecia Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego, Świętokrzyski Oddział OMEP zorganizował dla dyrektorów, nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych z całego województwa  konferencje pod hasłem: „Edukacja dla zrównoważonego rozwoju odpowiedzią na współczesne potrzeby dziecka”.

Światowa Organizacja Wychowania Przedszkolnego OMEP powstała 1948 roku w Pradze. Jest międzynarodową organizacją pozarządową, która dąży do zapewnienia najmłodszym dzieciom całego świata możliwie jak najlepszych warunków życia i rozwoju. W Polsce funkcjonuje 9 kół OMEP-u to w województwie świętokrzyskim swoją siedzibę ma w Szewnie.

Podczas konferencji swoje wystąpienie na sesji plenarnej miała m.in. dr Aldona Kopik, która skupiła się na "Umysłach przyszłości".

Partnerem i współorganizatorem konferencji była WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie stało się idealną okazją do przekazania studentom uczelni, ważnych kwestii związanych z rozwojem najmłodszych.

Uczestnicy konferencji otrzymali certyfikaty. Wydarzenie uświetnił występ "Szewnianeczek" zespołu działającego przy Zespole Szkół Publicznych w Szewnie.
 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe