Osoby niepełnosprawne znajdują zatrudnienie

  • 16.05.2018, 15:23 (aktualizacja 16.05.2018 16:14)
  • Karolina Kamińska
Osoby niepełnosprawne znajdują zatrudnienie

W ubiegłym roku PUP w Ostrowcu Świętokrzyskim pozyskał prawie 390  tysięcy złotych z przeznaczeniem na doposażenie stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych, a także na utworzenie przez nich własnej działalności gospodarczej. Wtedy pieniądze te w całości nie zostały wykorzystane, nie było chętnych przede wszystkim do tego aby zatrudniać niepełnosprawnych.

Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu


Minął rok, PUP otrzymał podobne środki, ale już tym razem zainteresowanych aby z nich skorzystać było znacznie więcej.

Osoby niepełnosprawne zatrudniane są w zawodach deficytowych, takich jak kucharz czy sprzedawca.
Dodatkowo w ramach funduszy z PFRON-u zakończył się też nabór wniosków na utworzenie przez osoby niepełnosprawne własnej działalności gospodarczej. 
Środki z PFRON-u już zostały wykorzystane, jednak w ramach rezerwy z Funduszu Pracy urząd ma możliwość sfinansować jeszcze założenie działalności gospodarczej dla 3 osób niepełnosprawnych.


Ponadto w PUP pieniądze na otwarcie własnego biznesu czekają też na osoby w pełni sprawne, do 30 roku życia.

Maksymalna kwota jaką można otrzymać to 20 tysięcy złotych. Działalność gospodarczą uruchomioną w ramach funduszy z PUP należy prowadzić min. 12 miesięcy. Jak wynika z danych urzędu okres ten w wielu przypadkach przekracza rok, co swoje odzwierciedlenie ma w ocenie Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim, ten biorąc pod uwagę efektywność działań plasuje się wysoko.

W ramach oceny PUP pod uwagę oprócz działalności gospodarczych brane są również prace interwencyjne, roboty publiczne, staże, szkolenia, doposażenia miejsc pracy. 

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
choroba ?
choroba ? 22.05.2018, 10:57
co to jest seksoholizm ????????????????
POBis
POBis 20.05.2018, 12:47
Ściema i propaganda sukcesu PUP jak za PRL-u.
hahaha
hahaha 19.05.2018, 10:51
iiiiiiiiiiiihaha,iiiiiiiiiiiiichacha
PO
PO 17.05.2018, 08:37
OJ !!!!!!!!!OJ !!!!!!!!!!!! OJ!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe