CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Niezwykła podróż po Afryce Zachodniej

  • 14.05.2018, 12:09 (aktualizacja 15.05.2018 11:32)
Niezwykła podróż po Afryce Zachodniej
Podziel się:
Oceń:
W piątek 18 maja, w Instytucie Kultur i Języków Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości odbędzie się wykład oraz prezentacja zdjęć "Miłość, diament i Święta Ryba, czyli podróż z Wybrzeża Kości Słoniowej do Sierra Leone" autorstwa podróżników Sary Rogowskiej i Mariusza Łaniewskiego.

Sara Rogowska i Mariusz Łaniewski przedstawią w Ostrowcu Świętokrzyskim prezentację  "Miłość, diament i Święta Ryba, czyli podróż z Wybrzeża Kości Słoniowej do Sierra Leone" . 

O swojej wyprawie po Afryce Zachodniej podróznicy opawiadają w następujący sposób: 

Afryka Zachodnia, koniec listopada, niemiłosierny żar leje się z nieba, a my stoimy nad zazielenioną nieco sadzawką, żarliwie modląc się do Świętej Ryby wraz z miejscowym Szamanem, tutejszą ludnością i współtowarzyszami podróży. Bo do kogo można się modlić w tym miejscu zapomnianym kompletnie przez Boga i ludzi? A Święta Ryba okazuje się nader łaskawa: dzięki niej przez kolejne tygodnie bez uszczerbku na zdrowiu wychodzimy z każdej możliwej opresji, przemierzamy 3000 km, choć dróg zdecydowanie brakuje, odwiedzamy dżunglę, składamy wizytę w kopalni diamentów, zostajemy uwięzieni na noc w domu bez klamek, zwiedzamy miasto z lokalnymi gwiazdami rapu, pijemy wódkę z żołnierzami ONZ, uczymy się tworzyć afrykańskie bębny, a gdzieś w międzyczasie tak obrastamy czerwonym, afrykańskim pyłem, że na granicy Wybrzeża Kości Słoniowej nie chcą wpuścić nas do kraju, dopóki się nie umyjemy.
Liberia, Gwinea, Sierra Leone i Wybrzeże Kości Słoniowej – czyli podróż przez jedne z najrzadziej odwiedzanych krajów świata, gdzie nic nie ma, nikt nie zagląda i w ogóle nie ma po co tam jechać... a jednak podróż fascynująca i pełna niesamowitych przygód.

Spotkanie odbędzie się w piątek 18 maja o godz. 18.30 w Auli II WSBiP, przy ul. Akademickiej 12.

Zdjęcia (3)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe