Dyrektor muzeum odwołany

Dyrektor muzeum odwołany fot. archiwum
Decyzją Zarządu Powiatu z dnia 9 maja 2018 roku ze stanowiska dyrektora Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim został odwołany Włodzimierz Szczałuba. 

Zarząd Powiatu Ostrowieckiego wszczął procedurę odwołania Włodzimierza Szczałuby ze stanowiska dyrektora Muzeum Historyczno –Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim  już w marcu 2018 roku. Zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, zanim Zarząd podejmie ostateczną decyzję to ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez ostrowieckie muzeum, musi w tej kwestii, zasięgnąć opinii Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stowarzyszeń zawodowych i twórczych. 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Na posiedzeniu w dniu 9 maja Zarząd Powiatu Ostrowieckiego podjął ostateczną decyzję i odwołał Włodzimierza Szczałubę ze stanowiska, a obowiązki dyrektora ostrowieckiego muzeum powierzył Kamilowi Kapturowi, dotychczas pracującemu w muzeum w dziale archeologii.

Więcej informacji już jutro na antenie Lokalna.TV.

Agnieszka Cybulska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fe
fe 11.05.2018, 14:57
Czarna robota zrobiona, pieniądze pozyskane, UNESCO itp. więc teraz można człowieka usunąć i wsadzić "swojego" ... no cóż takie teraz rządy...
gosc
gosc 10.05.2018, 10:36
nareszcie
wicek
wicek 17.05.2018, 23:16
normalka

Pozostałe