Matura z rozszerzonej matematyki

  • 9.05.2018, 14:57 (aktualizacja 09.05.2018 20:32)
Matura z rozszerzonej matematyki
Podziel się:
Oceń:

Rozszerzona matematyka to egzamin, który zdają przede wszystkim osoby chcące studiować na uczelniach technicznych oraz politechnikach. W Liceum Ogólnokształcącym nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, rozszerzoną matematykę zdają przede wszystkim uczniowie z klasy o profilu matematyczno-fizycznym.

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

Umiejętności matematyczne oraz zdolności analitycznego myślenia są coraz bardziej doceniane przez pracodawców. Zauważają to także maturzyści co bez wątpienia ma wpływ na decyzję o zdawaniu rozszerzonej matematyki. Wśród wymagań wielu uczelni wyższych zauważamy, że to właśnie matematyka na poziomie rozszerzonym jest przedmiotem obowiązkowym lub dodatkowym, znacząco zwiększającym punktację kandydata na studia wyższe a tym samym otwierającym drzwi na wymarzony kierunek studiów. W dużej mierze praktyczna znajomość matematyki na poziomie rozszerzonym daje komfort absolwentom szkół średnich i przede wszystkim duże możliwości wyboru. Dlatego też coraz częściej można spotkać się ze stwierdzeniem, że matematyka to nie tylko królowa nauk, to również królowa sukcesu.

Przede wszystkim warto dobrze się uczyć i być pewnym swojej wiedzy. A ta powinna iść w parze z zainteresowaniami i zawodowymi planami.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe