Integracja na pikniku

Integracja na pikniku
Kilkudziesięciu podopiecznych Stowarzyszenia Tacy Sami oraz ich rodziny wzięło udział w sobotnim pikniku. Okazją do spotkania był obchodzony niedawno Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. 

Stowarzyszenie Tacy Sami powstało w 1991 roku, ale podwaliny dla jego działalności dało Towarzystwo Przyjaciół dzieci, które rozpoczęło działalność w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Była to pierwsza inicjatywa, która miała na celu integrację osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Inicjatorem i pierwszym prezesem Stowarzyszenia był Jan Jurasz. Były to czasy, kiedy niepełnosprawni byli rzadko widywani na ulicach, najczęściej ich życie koncentrowało się w domu. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, a później Stowarzyszenie Tacy Sami, działają na rzecz wprowadzania osób z niepełnosprawnością w różnym stopniu i w różnym wieku do życia społecznego.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Podczas sobotniego spotkania była zabawa taneczna, malowanie twarzy i różne atrakcje. Dla rodziców przygotowano warsztaty florystyczne i masaż twarzy. To dzięki współpracy z Centrum Kształcenia Ustawicznego. Sami podopieczni Stowarzyszenia z niecierpliwością czekali na spotkanie

Celem działalności Stowarzyszenia Tacy Sami jest normalizacja życia osób o różnym stopniu niepełnosprawności i w różnym wieku. Poza wiosenną zabawa organizowane są także spotkania opłatkowe, noworoczne, mikołajki czy wyjazdy, np. do Kałkowa. A kolejne spotkanie zaplanowane jest na Dzień Dziecka.

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe