OSTROWIEC: Kolejna seniorka okradziona przez oszustów

  • 8.05.2018, 09:07
OSTROWIEC: Kolejna seniorka okradziona przez oszustów
Podziel się:
Oceń:
Do kolejnego oszustwa doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim metodą na wnuczka na szkodę 80 - latki. Oszuści wyłudzili od pokrzywdzonej pieniądze pod pretekstem wypadku drogowego członka rodziny. Kobieta uwierzyła oszustom i utraciła 10 tysięcy złotych.

Pod koniec kwietnia do mieszkanki z Ostrowca Świętokrzyskiego zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka.  Poinformował, że potrącił kobietę i potrzebne są  pieniądze na tzw. polubowne załatwienie sprawy. Podczas rozmowy dla uwiarygodnienia oszustwa, mężczyzna przekazał  słuchawkę kobiecie, która przedstawiła się jako policjantka i potwierdziła opowiedzianą historię. Pokrzywdzona uwierzyła oszustom i zgodziła się na przekazanie pieniędzy. Po krótkim czasie po odbiór gotówki zgłosił się nieznany jej mężczyzna. Dopiero kiedy z kobietą skontaktował się jej prawdziwy wnuczek, zorientowała się, że padła ofiarą oszustów.

W ciągu ostatnich dni przestępcy ośmiokrotnie próbowali oszukać seniorów z Ostrowca Świętokrzyskiego. W tych przypadkach osoby, do których dzwoniono zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami i do popełnienia przestępstw nie doszło. Sprawcy chcąc wyłudzić pieniądze podawali się za policjantów i informowali pokrzywdzonych, że pieniądze, które trzymają na koncie w banku są zagrożone.  W celu zabezpieczenia oszczędności sprawcy polecali założyć nowe konto bankowe  i postępować  zgodnie z ich poleceniami.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe