Maturzyści zmierzyli się z matematyką

  • 7.05.2018, 13:53 (aktualizacja 09.05.2018 21:02)
Maturzyści zmierzyli się z matematyką
Podziel się:
Oceń:
W całej Polsce trwają egzaminy maturalne. Dziś maturzyści zmierzyli się z królową nauk, czyli matematyką. W województwie świętokrzyskim do egaminu przystąpiło niemal 10 tysięcy uczniów.

Matura z matematyki. To jeden z tych egzaminów, który wywołuje najwięcej emocji wśród absolwentów szkół średnich. Nie wszędzie jednak królowa nauk jest przedmiotem budzącym strach. Z dużym spokojem podchodzą do egzaminu absolwenci techników. Spokojna i bezstresowa postawa maturzystów wynika z dobrego przygotowania. Kluczem do pozytywnego wyniku matury jest przerobienie testów z lat poprzednich oraz nauka. Dobre humory nie opuszczały maturzystów wychodzących z sal egzaminacyjnych. Zadania okazały się proste. Część abiturientów, tych z klas o rozszerzoną matematykę, twierdziła, że wręcz banalne. 

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

Jeszcze kilka lat temu uczniowie w większości wybierali szkoły o profilach ogólnokształcących. Teraz tendencja się zmienia. Z roku na rok rośnie zainteresowanie szkolnictwem zawodowym, co przekłada się na ilość absolwentów techników, którzy przystępują do egzaminu dojrzałości. 

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym już za maturzystami. Przed niektórymi jeszcze poziom rozszerzony i kolejne sprawdziany m.in z przedmiotów kierunkowych i języków obcych.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe