Tłumy na Dniach Otwartych w Staszicu

  • 26.04.2018, 09:14 (aktualizacja 30.04.2018 18:49)
Tłumy na Dniach Otwartych w Staszicu
Podziel się:
Oceń:
W środę 25 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Stanisława Staszica odbył się Dzień Otwarty dla uczniów szkół gimnazjalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz z okolicznych miejscowości. W tym dniu zaproszono uczniów do poznania oferty dydaktyczno-wychowawczej szkoły, a także zwiedzenia całego obiektu szkolnego.

Przewodnikami i gospodarzami była kadra pedagogiczna oraz uczniowie. Konferansjerzy: Roksana Wiecha i Wiktor Filipowski powitali dyrekcję szkoły, kadrę pedagogiczną oraz bardzo liczną grupę  gimnazjalistów po czym zaprosili wszystkich do udziału w bogatym programie artystycznym. Dzień Otwarty rozpoczęto tańcem w wykonaniu Zespołu „Red Go” w składzie: Oliwia Sałata, Angelika Sobczyk i Emilia Rysiak, Julia Świercz, Joanna Wesołowska, Natalia Domańska. Kontynuacją programu artystycznego był występ wokalistek Aleksandry Pawlik i Wiktorii Pongowskiej. Talenty taneczne i wokalne cieszą się  w "Staszicu" dużym zainteresowaniem uczniów, wzbogacają szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych szkoły, tworząc jednocześnie warunki do rozwoju zainteresowań uczniów. Są doceniane i eksponowane na wielu uroczystościach, nie tylko wewnątrzszkolnych. Dopełnieniem form artystycznych był występ kabaretu szkolnego „1000 kalorii śmiechu” w składzie: Marcin Fulara, Patrycja Kowalska, Julia Olejnik, Monika Surowiec, Marta Siebuła, Jakub Kurek. 

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

Zwieńczeniem występów było wystąpienie dyrektora Dariusza Kaszuba, który przywitał gimnazjalistów, wyrażając radość z faktu, że ogromne zainteresowanie „Staszicem” znajduje odbicie w obecności tak licznej grupy gimnazjalistów podczas dnia Otwartego. Dyrektor zachęcił również przyszłych licealistów do wstępowania w poczet uczniów „Staszica” zapewniając, że jest to szkoła poszerzająca kompetencje młodego człowieka w wielu dziedzinach. 

Najważniejszym punktem programu Dnia Otwartego były prezentacje przedmiotowe, które odbywały się w formie doświadczeń, konkursów, filmów, scenek teatralnych. Każda z tych form pozwalała nauczycielowi na wejście z uczniem w interakcję. Dzięki temu gimnazjaliści mogli już na tym etapie poznawać nauczycieli. Wszyscy przybyli goście otrzymali również ulotki z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Przyszli absolwenci słuchali o współpracy liceum  z najlepszymi uczelniami w kraju, możliwościach jakie stwarza szkoła w zdobyciu międzynarodowych certyfikatów językowych oraz wysokich miejsc w olimpiadach szkolnych.

Kolejne dni otwarte w Staszicu odbędą się 19 maja o godz. 11:00.
 

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe