IV Festiwal "Dziecięce Marzenia"

IV Festiwal "Dziecięce Marzenia"
W czwartek 26 kwietnia, po raz czwarty odbył się Festiwal Piosenki „Dziecięce marzenia”. Na gościnnych deskach kina Etiuda zaprezentowały się zespoły i chóry ze szkół, przedszkoli i ośrodków kultury z terenu powiatu ostrowieckiego.

Na scenie kina Etiuda podczas IV Festiwalu Piosenki "Dziecięce Marzenia" wystąpili prawdziwi miłośnicy śpiewu. 18 zespołów, 202 uczestników.
Młodzi adepci śpiewu zaprezentowali bogaty i różnorodny repertuar.

O karierze piosenkarki Maja, podobnie jak inne dziewczynki marzy już od dawna. Każdy taki festiwal to kolejny krok ku osiągnięciu tego celu.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Festiwal "Dziecięce Marzenia" podzielony był na dwie kategorie. Pierwsza z nich objęła przedszkola i klasy I-III szkoły podstawowej, druga kategoria to uczniowie klas IV wzwyż.

Śpiew chóralny to skomplikowana forma występów muzycznych, ale jak podkreśla pomysłodawczyni Festiwalu dyrektor PSP nr 1 Jadwiga Dadia, śpiewając w chórze można się rozwijać wokalnie. 

Występy ostrowieckich chórów oceniali  jurorzy, którzy wyłonili najlepszych z najlepszych. W kategorii I trzecie miejsce zajęły Radosne Słoneczka z Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3, na miejscu drugim uplasowały się Szewnianeczki z Zespołu Szkół w Szewnie, które swój występ zadedykowały m.in. swoim kolegom i koleżanką.

Na miejscu pierwszym stanął Zespół Trójeczka z PSP nr 3.
W Kategorii II, trzecie były Wiolinki z Miejskiego Centrum Kultury, miejsce drugie zajął Zespół Wokalny z PSP nr 1, pierwsze miejsce podjum należało do Zespołu Wokalnego z PSP nr 14.
Przyznano też wyróżnienia, kolejny Festiwal Piosenki "Dziecięce Marzenia" już za rok.

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe