Absolwent Staszica stypendystą Ministra Edukacji po raz czwarty

Absolwent Staszica stypendystą Ministra Edukacji po raz czwarty
We wtorek 17 kwietnia uhonorowano stypendystów Ministra Edukacji Narodowej za rok szkolny 2016/2017. W tym zaszczytnym gronie znalazł się absolwent Liceum Ogólnokształcącego Nr I im Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim Grzegorz Waliszczak. Jest jednym z 7 uczniów z województwa świętokrzyskiego, a zarazem jedynym z powiatu ostrowieckiego, który został  wyróżniony  przez minister Annę Zalewską. To wyjątkowy sukces absolwenta i nauczycieli, którzy  przygotowali go do udziału w wielu olimpiadach przedmiotowych.  

W sumie stypendia Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 386 uczniów z całej Polski. Jako laureat etapu centralnego XLVII Olimpiady Biologicznej - zdobywca srebrnego medalu oraz laureat etapu centralnego XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologiczne z 3 lokatą, mógł wybrać studia  na każdej z uczelni medycznych w kraju. Obecnie jest studentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje sukcesy z dziedziny biologii i ekologii zawdzięcza p. mgr Jolancie Wojtas. W roku szkolnym 2016/17 został również finalistą etapu centralnego: XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego oraz programu naukowego Adamed SmartUp.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

W imieniu wyróżnionego z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika, pamiątkowy dyplom z życzeniami dalszych sukcesów odebrał dyrektor szkoły Dariusz Kaszuba, podkreślając, że stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, jakie może wymarzyć sobie uczeń.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe