Rozmawiali o roli rodziny w procesie wychowania

Rozmawiali o roli rodziny w procesie wychowania
W piątek 13 kwietnia w B w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się XII konferencja dla rodziców wychowanków, pedagogów i nauczycieli, której tematem była „Rola rodziny w procesie wychowania”.

Tegoroczny temat konferencji był odpowiedzią na dostrzegane nieprawidłowości w relacjach współczesnej rodziny. Zaburzenia ujawniają się przede wszystkim w funkcjach socjalizacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych rodziny. Szczególnie dotyczy to braku czasu poświęconego rodzinie, wyjazdów zarobkowych,   pozostawianiu  dzieci pod opieką innych członków rodziny, niespójnych norm postępowania oraz przekazywanego systemu wartości.


Istotne treści o budowaniu więzi w rodzinie przekazali prelegenci specjaliści: Tomasz Kryj psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Paweł Walesic przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Teresa Borek psycholog Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami  „Niebieski Jeżyk” Barbara Sęderowska, która  przybliżyła  świat relacji z dzieckiem autystycznym . 

Młodzież z Bursy Szkolnej wystąpiła z krótkim tematycznym programem artystycznym oraz przygotowała w kwartalniku BURSUŚ - swój punkt widzenia na temat rodziny.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe