Fuzja Sztuki w Państwowej Szkole Muzycznej

  • 13.04.2018, 15:48 (aktualizacja 15.04.2018 01:42)
  • Anna Głąb
Fuzja Sztuki w Państwowej Szkole Muzycznej
Uczniowie Państwwej Szkoły Muzycznej udowodnili, że da się łączyć różne talenty artystyczne. 30 wychowanków w Konkursie Fuzja Sztuki pokazało swój dorobek.

Fuzja Sztuki to nowatorski pomysł kulturalny w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Konkurs jest nowatorski w regionie, chociaż współczesne tendencje w sztuce wskazują, że artyści poszukują nowych sposobów wyrazu. Podkreśla to Marcin Jedlikowski, jeden z jurorów. Światowe trendy wskazują, że łączy się nawet bardzo odległe dziedziny sztuki. Taką możliwość mieli także uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej. Prezentacje opierały się na wykonaniu utworu muzycznego i pokazaniu pracy lastycznej. Zasady konkursu pozwalały także na prezentację literacką czy rzeźbiarską.

Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu

Fuzja Sztuki odbyła się w Ostrowcu po raz pierwszy, ale, jak podkreśla dyrektor szkoły Ewa Piórkowska-Siwiec, z czasem projekt będzie się on rozrastał.

Uczniowie zaprezentowali utwory fortepianowe, gitarowe i skrzypcowe, ich prace ilustrowały tematykę lub nastrój utworu.
 

Anna Głąb
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe