CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Budowa linii kolejowej nr 582 Czarnca - Włoszczowa Północ

  • 13.04.2018, 11:53 (aktualizacja 13.04.2018 16:02)
 Budowa linii kolejowej nr 582 Czarnca - Włoszczowa Północ Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Podziel się:
Oceń:
Nowe możliwości dla kolei w województwie świętokrzyskim. Ponad 3 kilometrowa łącznica kolejowa Czarnca – Włoszczowa Północ pozwoli na szybsze połączenie z Warszawą, Trójmiastem czy Poznaniem.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego została dziś podpisana umowa na finansowanie projektu pod nazwą „Budowa linii kolejowej nr 582 Czarnca - Włoszczowa Północ”. Ze strony samorządu województwa dokument sygnowali marszałek Adam Jarubas i wicemarszałek Jan Maćkowiak, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. reprezentował dyrektor Regionu Południowego PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji Tomasz Szydło i jego zastępca ds. finansowych Andrzej Szydło.

Projekt dotyczy budowy nowej linii kolejowej o łącznej długości 3,252 km wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz przebudową istniejących obiektów inżynieryjnych, sieci trakcyjnej, elektroenergetyki, telekomunikacji i sterowanie ruchem kolejowym.

Nowa, ponad 3-kilmetrowa linia połączy trasę nr 61 (Kielce – Fosowskie) z Czarncy z Centralną Magistralą Kolejową - stacją Włoszczowa Północ. W efekcie znacznie skróci podróż pociągiem z Kielc do Warszawy, Łodzi, Poznania czy Trójmiasta. Usprawni także transport kolejowy i będzie alternatywną trasą dla pociągów na wypadek remontów czy awarii na trasie numer 8.

Całkowity koszt stworzenia linii nr 582 to 52 mln 483 tys. zł., w tym unijne dofinansowanie to 36 mln 372 tys. zł (85% wydatków kwalifikowalnych). Projekt realizowany jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Został już wyłoniony wykonawca na realizację inwestycji. Termin realizacji zadania to 16 miesięcy od daty rozpoczęcia prac.

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe