CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

VII Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie

  • 12.04.2018, 11:40 (aktualizacja 12.04.2018 15:44)
VII Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie
Podziel się:
Oceń:
Już po raz siódmy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego będą mogli spotkać się z biografią i twórczością pisarza Williama Szekspira.

VII Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie organizowane przez Instytut Kultur i Języków Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczną się w niedzielę 22 kwietnia o godz. 18:00 w Galerii Fotografii MCK, gdzie swój monodram pt. "Szekspir - siedmiu błaznów" zaprezentuje aktor teatralny Piotr Kondrat. Teatr jednego aktora, w którym wątki wysnute z siedmiu sztuk Szekspira tworzą esencję dzieł dramaturga. Piotr Kondrat pojawia się na scenie jako duch zmarłego Williama Szekspira i w jego imieniu powołuje do życia postaci z siedmiu sztuk tego autora. 

W poniedziałek 23 kwietnia odbędą się wykłady dla młodzieży ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia dr Paweł Kaptur zaprezentuje wykład pt. "Co jadał Szekspir, czyli krótka historia kuchni angielskiej". 
Tego samego dnia o godz. 18.30 w Galerii Fotografii MCK odbędzie się projekcja spektaklu pt. "Poskromienie złośnicy" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenie jest darmowy. 

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe